IGOKEA BEZ FINALA Ponovo kobna posljednja četvrtina, Zvezda u finalu ABA lige

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da se plasiraju u finale regionalne ABA lige. U trećoj, odlučujućoj utakmici Aleksandrovčani su poraženi od Crvene zvezde u Beogradu sa 76:53.

Crvena zvezda je bolje otvorila utakmicu i nakon deset minuta imala je prednost od 12 poena, vodila sa 24:12.

Uspostavila je Igokea ravnotežu u nastavku, imala je samo jedan poen zaostatka u drugoj četvrtini što je u konačnici Crvenoj zvezdi na poluvremenu donijelo 13 poena viška 48:35.

U trećoj četvrtini Igokea se u potpunosti vratila u meč i u dva navrata je stigla na četiri poena zaostatka, a u posljednjih deset minutua Aleksandrovčani ulaze sa šest poena zaostatka (57:51).

Poslije rezultata 59:53, Zvezda na otvaranju poslednje dionice, za manje od pet minuta pravi seriju od 10:0 čime je pitanje pobjednika praktično bilo rješeno. Igokea je u posljednjoj četvrtini postigla samo dva poena, pa se još jednom ponovila očajna dionica na kraju utakmice.

Najefikasniji na utakmici bio je Dejan Davidovac sa 22 poena, dok je Igokeu predvodio Klemons sa 15 koševa.

Crvena zvezda će u finalu igrati protiv Budućnosti koja je sa 2:0 u seriji pobijedila Mornar.