IGOKEA OSTALA PRVA Sjajna partija Talića, Ilić imao 17 skokova

Košarkaši Igokee ostvarili su sigurnu pobjedu u prvenstvu Bosne i Hercegovine nakon što su savladali Kakanj 103:73, po četvrtinama 19:17,25:21, 31:22, 28:13. Aleksandrovčani su tako sačuvali lidersku poziciju.

FOTO KK IGOKEA/NENAD VURUNA

Gosti su pružili dobar otpor u prve dvije četvrtine, ali su u nastavku pali a domaći tim se raspucao, pa je u trećoj četvrtini ubacio čak 31 poen. Igokea je dominirala u skoku (49:23), a posebno je raspoložen u ovom segmentu bio Dalibor Ilić koji je na kraju uhvatio 17 lopti.

U posljednjoj četvrtini domaći tim je još pojačao odbranu i zaustavio goste na samo 13 poena, pa je trener Dragan Bajić u finišu mogao da pruži šansu i igračima sa manjom minutažom. Darko Talić je u pobjedničkom timu bio najefikasniji sa 19 poena, dok su tri igrača dodala po 15 (Rašad Von, Đorđe Gagić i Đorđe Simeunović). Kod Kaknja Haris Ćurevac je imao 24 poena.

Plasman: Igokea 17 , Široki 16, Spars 16, Leotar 15, Bratunac 14, Mladost 14, Sloboda 13, Promo 13, Kakanj 13, Čapljina 11, Zrinjski 11, Vogošća9.