IGOKEA OSVOJILA TROFEJ KUPA "MIRZE DELIBAŠIĆA" Pobjeda protiv Sparsa za sedmi trofej

Košarkaši Igokee pobijedili su sarajevske Sparse rezultatom 78:63  u finalu Kupa BiH koji od ove godine nosi ime legendarnog košarkaša Mirze Delibašića. Na ovaj način Aleksandrovčani su stigli do sedmog trofeja Kupa u istoriji, a petog uzastopnog.

Prvu četvrtinu obilježila je igra dva tima u serijama kao i veliki broj promašenih otvorenih šuteva na obje strane. Sava Lešić je trojkom doveo Igokeu u Vođstvo, a Vrabac i Bajramović su sa četiri poena preokrenuli rezultat na 3:4, a upravo ove brojke stajale su na semaforu gotovo dvije minute. Sava Lešić svojom drugom trojkom dovodi Igokeu u vođstvo, a potom poene dodaje i Vuk Radivojević. Serija Igokee nastavlja se do 7:0 koševima Save Lešića za vođstvo Aleksandrovčana rezutatom 10:4, a zanimljivo je da je osam poena do tog trenutka postigao Sava Lešić.

Seriju Igokee prekinuo je Draško Albijanić koji je počeo seriju sparsa, nastavljaju je Protić, Jovanović i Albijanić za novo vođstvo gostiju 10:13 i to nakon serije od 9:0.

Milošević trojkom izjednačava rezultat (13:13), ali Bajramović ponovo Sparsima vraća prednost. Sava Lešić, 28 sekundi prije kraja prve dionice sa linije slobodnih bacanja postiže dva poena, a Anđušić poslije kontre trojkom donosi Igokei prednost od 18:16.

Drugi Period Luković otvara poenima za Igokeu, a uprvao ovaj igrač, sa 12 poena za  nešto više od pet minuta, jedan je od najzaslužnijih što je na polovini druge dionice domaći tim imao višak od deset poena (35:25). Anđušić iz teške pozicije pogađa za, do tog trenutka, maksimalnu prednost 12 poena, a potom dodaje i trojku za plus 15 (40:25). Uzvratili su sparsi serojm 7:0, međutim Igokea sa četiri vezana poena u samoj završnici poluvremena, ponovo podiže na 13 poena (48:35).

Treća dionica otvorena je sa veliki brojem promašaja pa su za šest minuta oba tima postigla ukupno devet poena, a četiri minuta do kraja ove četvrtine na semaforu je stajao rezultat 53:39. Imala je Igokea i plus 14, ali je na minut i po do kraja Protić ponovo smanjio na jednocifren zaostatak (57:49), ali je Musić uzvratio trojkom za vođstvo od 60:49 pred odlučujućih deset minuta.

Na ulasku u posljednju dionicu Sparsi sa dve vezane trojke Grubeliča i Jovanovića prilaze na šest poena (60:54), a seriju Sparsa prekida Marko Luković, a potom ovaj igrač nakon ofanzivnog skoka vraća Igokeu na plus 10 (64:64). U narednom napadu Anđušić pogađa trojku, a Luković sa dva poena na pet minuta do kraja ponovo vraća Igokeu na maksimalnih 15 poena (69:54). Ovo je Aleksandrovčanima omogućilo mirnu završnicu tako da je slavlje već tada moglo da počne.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Marko Luković sa 21 poenom, Sava Lešić ubacio je poen manje dok je Sparse predvodio Nemanja Protić sa 15 poena.