IGOKEA POKLEKLA PROTIV ŠAMPIONA Budućnost ide na Partizan u polufinalu ABA Superkupa (FOTO)

Košarkaši Budućnosti su zakazali polufinalni duel s Partizanom u ABA Superkupu savladavši domaćina završnog turnira Igokeu sa 90:86 (19:21, 20:24, 25:22, 26:19).

Tim iz Aleksandrovca je odigrao veoma loše samu završnicu treće i početak četvrte četvrtine kada je aktuelni šampion regionalnog takmičenja preokrenuo rezultat i na kraju stigao do zaslužene pobjede.

Izabranici trenera Nenada Trajković su u trećem periodu imali 10 poena prednosti, ali su u posljednji minut ušli sa svega tri poena viška (67:64).

Taj zaostatak Podgoričani su veoma brzo nadoknadili, a kada su trojkom Nemanje Gordića poveli sa 74:73 prednost nisu ispustili do kraja susreta.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio upravo Gordić sa 19, dok je na drugoj stranu Zubčić postigao 21 poen.