IGOKEA SE OPORAVLJA OD DEBAKLA PROTIV OLIMPIJE Nikolić: Gore od onoga nije moglo da nam se desi

Košarkaši Igokee predstojećeg vikenda biće domaćini završnog turnira Kupa Bosne i Hercegovine, ali pred stručnim štabom i trenerom Draganom Nikolićem je težak zadatak, da vrate ekipu u pravi kolosjek poslije debakla u Ljubljani protiv Olimpije.

-Do sada sam bio nezadovoljan samo jednom četvrtinom u Podgorici, ali ovih 40 minuta je nešto najgore što je moglo da se desi rekao je trener Igokee Dragan Nikolić nakon ubjedljivog poraza njegovog tima protiv Olimpije u Ljubljani rezultatom 92:69.

Igokea je u ovom meču djelovala očajno, sa jednim od najgorih procenata u većini elemenata od kada se igra ABA liga. Uspješnost šuta Aleksandrovčana u ovom meču bila je 33,4 odsto, a za tri poena nevjerovatnih 7,4 odsto odnosno pogođene su samo dvie trojke iz 27 pokušaja. Igokea je meč završila sa samo sedam asistencija u odnosu na čak 26 Olimpije, a tim iz Slovenije dominirao je i u skoku sa 35 skokova u odnosu na 29 Igokee. Jedan od rijetkih pokazatelja na strani tima iz Laktaša bio je ofanzivni skok (13:6) koji međutim, zbog očajnih procenata šuta, nije nagrađen.  Pokazatelj kako je Igokea igrala u ovoj utakmici je i jedan od najmanjih timskih indeksa uspješnosti od kako se igra ABA liga, a imao je vrednost 58.

Trener Aleksandrovčana Dragan Nikolić nakon meča nije imao riječi kojima bi opisao katastrofalnu igru njegovog tima u ovoj utakmici.

-Izvinjavam se što će ovo biti moja najkaraća pres konferencija u istoriji. Kod mojih igrača viđena je individualna neodgovornost imali smo dvadeset primljenih juniorskih poena iz kontri jedan na nula i šut za tri ponea 27-2 govori više o nama od bilo koje moje moje riječi. Od kada sam došao u Igokeu bio sam zadovoljan mnogim stvarima izuzev posljednje četvrtine u Podgorici protiv Budućnosti, ali ovih četrdeset minuta su nešto najgore što je moglo da nam se dogodi – rekao je razočarani trener Igokee Dragan Nikolić.

Šta Igokeu čeka do kraja ABA lige

Igokea je poslije ovog poraza izgubila i pozitivan skor u međusobnom odnosu sa Olimpijom koju je na domaćem terenu pobijedila sa 115:105, a pala je na pretposljednju poziciju na tabeli sa skorom od šest pobjeda i 13 poraza. Jedan trijumf manje ima tim Krke, a upravo sa dva slovenačka tima Aleksandrovčani će se boriti za opstanak u ligi. Ono što Igokei ide u prilog jeste činjenica da se ova dva kluba sastaju u posljednjem kolu, ali i to što i jedni i drugi imaju teške utakmice protiv Cedevite na domaćem parketu. Olimpija još ima gostovanje kod FMP-a, a Krka kod Cibone.

Igokeu narednog vikenda očekuje nastup u Kupu Bosne i Hercegovine čiji je domaćin, a potom meč protiv Mornara na domaćem parketu, gostovanje kod Partizana, te domaći meč protiv Zadra koji bi mogao takođe mnogo toga da odluči.