IGOKEA SIGURNA U BEOGRADU Atić vodio Aleksandrovčane do trijumfa za vrh tabele

Košarkaši Igokee ostvarili su desetu pobjedu u regionalnoj ABA ligi, u utakmici 14. kola Aleksandrovčani su pobijedili Megu rezultatom 86:84 i na taj način su prekinuli niz od devet uzastopnih poraza od Mege u regionalnom takmičenju.

Dobro je Igokea otvorila utakmicu, trojkom Jošila i poenaima Atića, Aleksandrovčani su došli do pet poena prednosti (5:0). Na krilima raspoloženog Atića Igokea je tri puta imala višak od šest poena, posljednji put u prvom dijelu prvog perioda na rezultatu 11:5. Na četiri minuta do kraja prve dionice Mega prilazi na samo poen zaostatka (13:12), ali je Jošilo sa koševm i dodatnim bacanjem ponovo Igokeu odveo na plus četiri.

Uslijedila je serija trojki, dvije Volera i jedna Tepića, potom i dva faula u napadu na obje strane po jedan. Prilikom druge trojke Voler je nezgodno doskočio pa je već nakon šest minuta morao na pustiti parket. Tepić je u ovim trenucima držao Megu u priključku, postigao je 11 poena za deset minuta i jedan je od najzaslužnijih što Aleksandrovčani nisu napravili značajniju prednost, uz Jovičića koji je na isteku prve dionice pogodio trojku.

Petrušev je sa četiri poena otvorio drugu dionicu, a nakon što je Stefan Pot napravio faul u napadu. Imala je priliku Mega da dođe do vođstva, ali nakon izgubljene lopte na drugoj strani poentira Talić. Na polovini ove četvrtine Igokea, poslije koša Atića, dolazi do maksimalnih plus sedam (35:28). U kontrolu rezultata do kraja prve dionice stiže do deset poena viška.

Klemons trojkom, 30 sekundi do kraja povećava prednost na 49:41, a onda, nakon odlične odbrane lopta sretno dolazi do Fundića koji pogađa u završnici napada za plus deset poena na poluvremenu (51:41)

Edin Atić je u prvom poluvremenu postigao 20 poena.

Imala je Igokea plu 15 poena viška na otvaranju treće četvrtine (58:43) ali je od tog trenutka, na krilima Filipa Petruševa, uslijedio nešto bolji period igre domaćeg tima, koji je opasno zaprijetio, čak imao i napad za izjednačenje u posljednjem minutu, međutim, Edin Atić uspio je da ukrade loptu, poentira, a onda je Igokea sa još dva poena u posljednjih deset minuta ušla sa šest poena viška (68:62).

Ponovio se nakon tri minuta igre Mega vratila u utakmicu, Petrušev je pogodio za -2, a onda Jošilo uzvraća trojkoom u jako važnom trenutku za Aleksandrovčane, a onda Smit i Momirov ponovo vraćaju Megu za poen zaostatka.

Darko Talić je dva puta u narednom napadu pokušao za tri poena, prvi put promašio, a nakon što je Jošilo spasio loptu Talić je pogodio trojku. Nastavljena je drama u završnici, Mega je imala mnogo prilika da rezultat prevede na svoju stranu, ali nije u tome uspjevala, a Igokea se nakon dva minuta i 50 sekundi ponovo vratila na plus šest (78:72)

Nakon dvije trojke, po jednoj na obje strane, i koševa Petruševa sa linije slobodnih Bacanja u posljednji minut Igokea je ušla sa četiri poena prednosti (81:77).

Na 44 sekunde do kraja, klemons je promašio za dva poena, Karmajkl upisao ofanzivni skok i poentirao, a onda je u penal zavrpnici Igokea bila uspješnija za važnu pobjedu.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Edin Atić sa 28 poena dok je tim Mege predvodio Filip Petrušev sa 25 poena.