Igokei pripao NBA meč u Laktašima

Igokea je došla do treće pobjede u ABA ligi. U meču koji je prema broju poena podsjećao na NBA duele savladali su Petrol Olimpiju 115:105.

FOTO N: VURUNA

Igokea je sjajno šutirala iz igre imala je čak 61.8 odsto, dok su njeni igrači podijelili i 28 asistencija.

Ekipa iz Laktaša je sjajno otvorila meč, poenima Tomislava Zubčića je stekla prednost koja je iznosila 22:7. U prvoj četvrtini se igralo gotovo bez odbrana pa je na kraju ovaj period igre završen rezultatom 39:25. Sličan scenario je viđen i u drugoj četvrtini. Igokea je bila veoma sigurna u šutu za dva i tri poena, pa je nakon 20 minuta rezultat bio 66:60.

Ekipe su odigrale nešto jače u odbrani u nastavku, a Petrol Olimpija je zaprijetila sredinom treće četvrtine kada je prišla na četiri poena (75:79). Međutim, uslijedila je nova serija domaćih 8:0 kojom je meč odlučen.

Za Igokeu su na ovom meču debitovali Dalibor Anđušić i Oliver Lafajet, koji su pokazali da će biti prava pojačanja.

U pobjedničkom timu Sava Lešić je imao 21 , dok je Latavius Vilijams ubacio poen manje. Kod Olimpije Skoti Rejnolds je imao 21 a Marko Simonović i Roko Badžim su dodali po 20.