Imaćemo novog prvaka Evrope u košarci: Poljaci maestralnom igrom izbacili Sloveniju

Reprezentacija Poljske napravila je veliko iznenađenje na Evrobasketu u Berlinu i izbacila aktuelnog prvaka Evrope, selekciju Slovenije, rezultatom 87:90 (26:29; 13:29; 24:6; 24:26)

Bila je ovo utakmica u kojoj je Poljska odigrala maestralno prvo poluvrijeme i postigla čak 58 poena. U drugom poluvremenu budi se Slovenija i u trećoj četvrtini dopuštaju Poljacima samo 6 poena i totalno se vraćaju u utakmicu, ali više od toga nisu mogli.

Na scenu nastupa fantastični Mateuš Ponitka koji je pogađao sve kada se lomila utakmica. Završio je sa “tripl – dablom” (26 poena, 10 asistencija i 16 skokova). Pratio ga je Ej Džej Sloter sa 16.

Kod Slovenaca najefikasniji je bio Vlatko Čančar sa 21 poenom, dok je Goran Dragić dodao 17.

Slovenci tako neće ući ni u borbu za medalju.

Poljska će tako u polufinalu igrati protiv Francuske, dok drugi polufinalni par čini Španija i domaćin Njemačka.