INTER U POLUFINALU Lukaku oborio rekord

Inter je izborio plasman u polufinale Lige Evrope u sjajnom meču protiv Bajer Leverkuzena, gdje je slavio 2:1.

FOTO DEAN MOUHTAROPOULOS / POOL/EPA

Sjajnu partiju pružio je Romel Lukaku, koji je bio ključni faktor u pobjedi, s asistencijom i golom.

Inter je poveo u 15. minuti. Lukaku je pokušao da šutira, ali je izblokiran. Lopta se odbila do Barele, koji je zatresao mrežu.

Šest minuta kasnije Romel Lukaku je ispisao istoriju Lige Evrope, jer je na devetoj uzastopnoj utakmici postigao gol. Imao je Belgijanac nakon toga šansu da riješi sve dileme, ali nije uspio da poveća na 3:0.

Bajer je zato uspio da se vrati. Kai Haverc se sjajno oslobodio dva čuvara odigrao dupli pas i smanjio na 1:2. Nastavila se velika borba do kraja.

Zanimljivo je da je sudija Karlos del Sero prvo dosudio dva penala za Inter, po jedan u oba poluvremena, i da je nakon pregledanog VAR snimka promijenio svoje odluke.

U polufinalu italijanski tim će igrati protiv pobjednika meča između Šahtjora i Bazela (utorak, 21.00).