ISPUSTILI OGROMNU PREDNOST Zvezda poražena od Asvela

Košarkaši Asvela savladali su Crvenu zvezdu Lionu u okviru 22. kola Evrolige sa 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

Crveno-bijeli su fenomenalno ušli u meč, te su se rezultatski odvojili odmah u prvim minutama susreta. U drugoj četvtini ekipa Dejana Radonjića je imala u nekoliko navrata dvocifrenu prednost, te se na poluvrijeme otišlo sa +10.

U nastavku domaćin kreće sa puno boljom igrom i dolazi do izjednačenja na kraju treće četvrtine, a strateg Zvezde je bio vidno nezadovoljan igrom svojih izabranika. U posljednjoj četvtini crveno-bijeli su uspjeli da se konsoliduju i da naprave novu prednost, koja ipak nije dugo potrajala. U posljednjim minutama viđeni su preokreti, a na kraju su Francuzi prevagnuli meč u svoju korist.

Najjefikasniji u redovima gostiju je bio Ognjen Dobrić sa 20 poena i dvije asistencije, a pratio ga je Aron Vajt sa 12 poena.

U redovima Asvela najviše su se istakli Pol Lakomb i Kirs Džons sa 17 koševa.

Francuski tim je tako došao do devete pobjede u Evroligi, dok je Zvezda ostala na sedam trijumfa iz 19 odigranih mečeva.