ISTORIJA JE ISPISANA Maroko šokirao Španiju

Novo iznenađenje na Mundijalu! Fudbalska reprezentacija Maroka je prošla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je boljim izvođenjem penala savladala Španiju 3:1.

Prilikom izvođenja penala pogodili su za Maroko Sabiri, Ziješ,te Hakimi a Benunu je odbranio Simon.

U timu Španije niko nije pogodio gol. Sarabija je pogodio stativu , Soleru i Buskecu je odbranio Bono. Tako se ŠPaniji osvetilo kalkulisanje u trećem kolu grupne faze.

U regularnih 90 minuta Španija je imala više loptu u posjedu, dok su Marokanci bili opasniji i konkretniji. Tražili su svoju šansu iz kontre i uspjeli su nekoliko puta da zaprijete.

U produžecima su obje reprezentacije imale dobre prilike a najbliži golu bili su Španci kada su u 120.minuti pogodili stativu tačnije Sarabija.

Pritisak Španije u drugom produžetku. Sve smo bliži penalima. Još tri minuta do izvođenja jedanaesteraca. Sarabija je pogodio stativu.

Kakva šansa za Maroko. Sjajna intervencija Simona. Kraj prvog produžetka.

Nastavljen je duel. Prvi produžetak donio pritisak Španije ali bez rezultata.

IGRAĆE SE PRODUŽECI

Igraće se još pet minuta. Morata nakon prekida šalje loptu preko gola.

Španija je sve bliže da nastavi svoj niz na velikim takmičenjima. Naime, za sad su četiri puta igrali produžetka. Slijedi li i peti.

86.min – Čedira je bio sebičan. Imao je Ziješa u dobroj poziciji ali se odlučio na udarac koji nije bio dobar.

Vilijams je donio svježinu Španiji. Mnogo opasniji su sad igrači furije. Pokušao je sad Morata ali nije bi precizan.

Spremaju se izmjene u timu Maroka.

Bez prilika u drugom dijelu. Prvi žuti karton na meču. Zaradio ga je Laporte.

Samo pet udaraca je upućeno u dosadašnjem dijelu utakmice.

65.min Soler i Morata su ušli u igru u tomu Španije.

54.min -Pokušao je Olmo, Bono je odbranio.

Oprezno su obe selekcije ušle u nastavak meča.

Nastavljen je duel.

KRAJ PRVOG DIJELA

42.min – Maroko je imao još dvije dobre prilike. Afrički tim za sada u potpunosti kontoliše igru i opasniji je od Španije.

33.min – Mazraui je dobro šutirao.

26.min -Španija se oslobodila pritiska. Napada sad furija imali su dvije dobre prilike.

11.min – Pokušao je Hakimi udarcem iz slobodnjaka. Nije bio precizan.

Maroko iznenađujuće ofanzivan na startu.

Počeo je meč.

Maroko je najveće iznenađenje Prvo su odigrali zrelo bez golova protiv Hrvatske, nakon toga rutinski dobili Belgiju, da bi u posljednjem kolu bez problema završili posao sa Kanadom i sa prvog mjesta se plasirali u nokaut fazu.

Ljudi su ih prilično ozbiljno shvatili i niko ne smatra da će Španija koja je realno favorit izaći na kraj sa žilavim Marokancima. Ekipa Luisa Enrikea je krenula nestvarno silovito, pošto su pobijedili Kostariku sa čak 7:0, a onda su u drugom kolu remizirali sa Njemačkom, rezultatom 1:1.

Već tada je bilo jasno da će se plasirati u narednu rundu, a onda su u posljednjem kolu protiv Japana dozvolili sebi da izgube 2:1 i dočekaju nokaut fazu sa druge pozicije.