ISTORIJSKI TRIPL-DABL JOKIĆA Tek 6. igrač ikada kome je ovo pošlo za rukom

Košarkaši Denvera demolirali su Hjuston, ali ta pobjeda ostaće u sjenci istorijskog tripl-dabil učinka Nikole Jokića.

Nikola Jokić i Džamal Marej

Nakon teškog poraza od Memfisa čini se da su Nagetsi ponovo uhvatili ritam. Denver je razbio Hjuston Roketse (133:112) i tako došao do druge uzastopne pobjede.

Naš centar u laganom ritmu postigao je 14 poena, uhvatio 11 skokova i podijelio deset asistencija, te tako ostvario 100. tripl-dabl u karijeri, navodi Sportal.

Za svega 27 minuta uz odmor tokom cijele četvrte četvrtine Nikola je ostvario ono što je do večeras uradilo svega šest igrača u istoriji NBA lige, došao do brojke od 100 tripl-dabl učinaka, a za to su svakako zaslužni i njegovi saigrači koji su večeras bili fantastični.

Džamal Marej postigao je 32 poena uz šest asistencija, dok je efikasan meč odigrao i Majkl Porter koji je meč završio sa 17 poena uz sjajnih 7/11 iz igre. Još trojica dvocifrenih ne računajući Jokića imali su Nagetsi što dovoljno govori koliko je domaći tim bio raspoložen na ovom meču.