ISTORIJSKI USPJEH Odbojkaši Mladosti izborili plasman u osminu finala CEV Kupa

Odbojkaši Mladosti ostvarili su najveći rezultat u klupskoj istoriji plasiravši se u osminu finala CEV Kupa. Nakon pobjede u gostima sa 3:1 Brčaci su i u revanšu identičnim rezultatom pobijedili Orion iz Holandije i plasirali se među šesnaest najboljih ekipa u ovom evropskom takmičenju.

Mladosti je i prije kraja utakmice protiv holandskog Oriona, izborila su plasman u osminu finala ovog takmičenja, s obzirom na to da su poveli sa 2:1 u setovima, a za plasman u narednu rundu bio im je potreban najmanje jedan bod, ili dva osvojena seta.

Nije dobro počelo za domaći tim jer su odbojkaši Oriona dobili prvi set sa 25:20. Međutim, vrlo brzo su se konsolidovali Brčaci i dobili drugi set sa 25:21. Treći set donio je veliku neuzvesnost, ali su odbojkaši Mladosti u završnici imali više koncentracije i dobili ga na razliku sa 25:27 tako da je veliko slavlje moglo da počne.

Posljednji set bio je samo formalnost, a Mladost ga je dobila sa 25:18.