IVANIĆ POGODIO POBJEDU Zvezda slavila u derbiju i otišla na plus 12 bodova prednosti

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Partizan sa 1:0 u 164. vječitom derbiju i povećali razliku na 12 bodova. Čovjek odluke bio je Mirko Ivanić koji je pogodio u 58. minutu.

Očekivano, tvrda utakmica bez mnogo prilika viđena je u prvom dijelu vječitog derbije. U 17. minutu Partizan je zaprijetio. Dobar napad crno-belih po desnoj strani, a Filip Holender je u situaciji “dva na jedan” pokušao da centrira za Jovića, nakon čega su crno-beli dobili korner. Nakon udarca iz ugla Borjan je boksovao loptu, a Asano probao iz prve i loptu poslao preko gola.

Uzvratila je Zvezda tri minuta kasnije, kombinovali su Gajić i Katai, a onda je momak iz Srbobrana šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Stojkovića. Ovo je prvi šut u okvir gola na utakmici. Prethodno, malo je nedostajalo da Nikolić uzme loptu Vujačiću u kaznenom prostoru, ali je crnogorski internacionalac u poslednjih mah uspeo da otkloni opasnost.

U 58. minutu domaći dolaze do vođstva. Gelor Kanga je izveo korner, a Mirko Ivanić je bio najbolji na skoku na petercu i pogodio glavom. Nisu dobro crno-bijeli branili ovo, prije svih Zdjelar koji je bio zadužen za Zvezdinu “četvorku”, a crveno-bijeli su ponovo pokazali da je prekid jedno od njihovih najjačih oružja.

Sjajnu priliku je imao Partizan da dođe do izjednačenja u 90. minutu, Suma je napravio “minijaturu” u šesnaestercu Zvezde, uspio da si serijom driblinga napravi prpstor, šutirao je iz dobre pozicije ali je Borjan još jednom pokazao zašto je najbolji u ovom poslu.

Već u narednom minutu Zvezda je imala odličnu priliku, izveli su crveno-bijeli kontru, ali je završni pas Kange bio loš pa je prilika otišla u nepovrat.