IZNENAĐENJE U MADRIDU Žalgiris posljednji u TOP 8

Žalgiris je posljednji učesnik TOP 8 faze. Litvanci su iskoristili činjenicu da je Real Madrid u posljednjem kolu Evrolige igrao bez Serhija Ljulja i Rudija Fernandeza, pa su slavili na gostovanju 93:86.

FOTO JAVIER LOPEZ HERNANDEZ/EPA

Žalgiris je do prednosti došao u finišu druge četvrtine, imao je dvocifrenu prednost ali je domaći tim uspio da uhvati priključak. Sjajnu partiju pružio je Tavares, koji je dominirao u skoku, i Madriđani su poveli 77:76 u finišu meča.

A onda je na scenu stupio Brendon Dejvis. Amerikanac je preuzeo odgovornost, zatim vezao 10 poena i odveo svoj tim u narednu fazu.

Upravo je Dejvis bio najefikasniji igrač na meču sa 27 poena i 10 skokova. Kod Reala Valter Tavares je imao 22 poena, dok je Ognjen Kuzmić odigrao pet minuta bez poena.

Žalgiris ide na Fenerbahče, a ovo je prva pobjeda Šarunasa Jasikevičijusa u duelima s Pablom Lasom.