Ostalo

IZVIĐAČ U FINALU Oslabljeni Borac bez šansi u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su savladali banjalučki Borac m:tel 34:29.

Ekipa iz Ljubuškog je iskoristila činjenicu da su Banjalučani u ovom duelu nastupili veoma oslabljeni bez nekoliko standardnih prvotimaca i lagano su došli do ubjedljivog trijumfa.

Borac m:tel se držao u prvih 20 minuta kada nije dozvoljavao domaćem timu da se odlijepi. Pri rezultat 7:6, Izviđač je uspio da se odvoji pa je na odmor otišao sa plus pet (17:12).

U nastavku Izviđač nije popuštao i još je povećao svoju prednost, dok je trener gostiju Mirko Mikić dao šansu igračima sa manjom minutažom.

Izviđač je imao prednost u drugom dijelu od devet golova 32:23, a Borac je prišao serijom 5:0 na 32:27 i imali napad da još smanje zaostatak.

Izviđač je inače nanio i prvi poraz Banjalučanima u šampionatu BiH kada je prekinuo njihovu sjajnu seriju.

U drugom polufinalu sastaju se Sloboda i Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje. Finale je sutra od 17 časova.