JAČI OD POVREDA Borac preko Širokog došao do polufinala Kupa BiH

Borac je obezbijedio plasman u polufinale Kupa BiH pobjedom na "Pecari" protiv Širokog Brijega od 2:0.

Iako je stručni štab bio u velikim problemima zbog izostanka šest prvotimaca dobra taktika i borbena igra donijeli su željeni rezultat i nastavak puta ka osvajanju trofeja i plasmanu na evropsku scenu.

Gosti su poveli u 28. minutu kada je Zakarić centrirao sa desne na suprotnu stranu, Mehanović je glavom spustio loptu kapitenu Vranješu koji je sa ivice peterca pogodio mrežu.

Signalizirali su igrači Širokog da se radilo o ofsajdu, ali je zastavica pomoćnog sudije ostala spuštena.

Četiri minuta kasnije golman Lakić je daleko ispucao loptu, Mehanović je išao na nju, ali je nije dirao, tako da je došla do Ziljkića koji je pobjegao odbrani domaćih i topovskim udarcem lijevom nogom savladao Zlomislića.

Pet minuta kasnije i domaći su zatresli mrežu, učinio je to Jurilj, ali je pogodak poništen zbog ofsajda što je izazvalo velike proteste kod igrača i na klupi Širokobriježana.

Imao je Borac u prvom dijelu još nekoliko prilika, međutim nije uspio da ih iskoristi, dok sa druge strane domaći hercegovački tim nije uputio nijedan udfarac u okvir gola Banjalučana.

U nastavku susreta drugačija slika na terenu, domaći su imali inicijativu koju su mogli da krunišu u 64. minutu kada je poslije prekršaja Ćosića nad Ikićem dosuđen penal.

Odgovornost je preuzeo Jurilj čiji je šut u desnu stranu svog gola pročitao Lakić i odbio loptu, ona je opet došla do izvođača najstrože kazne, ali ju je on poslao visoko iznad gola.

Stanić je u 81. minutu napravio odličan prodor i ubacio pred gol Borca gdje se lopta kao u fliperu odbijala od jednog do drugog igrača, a crveno-plavi su na kraju nekako uspjeli da otklone opasnost.

Grk Moraitis je u 89. minutu dobio dobru loptu u peterac od melega, ali nije bio dovoljno brz da je sprovede u mrežu, pa je Zlomislić uspio da je uhvati.

U trećem minutu sudijske nadoknade Moraitis je oboren u šesnastercu Širokog, a šut Melega sa 11 metara odbranio je Zlomislić, tako da je ostalo 0:2.