JAGODIĆ O TIMU "Ljut sam jer primamo naivne golove"

Borac je nastavio lošu tradiciju na „Pecari“. Trener Vlado Jagodić je u Banjaluci ostavio pet standardnih igrača kako bi sanirali povrede, a fudbaleri koji su dobili šansu nisu je opravdali.

Jagodić ističe da je vjerovao da njegov tim može puno bolje da odigra bez obzira na“kombinovani sastav“ koji je izveo.

-Nije se smio desiti poraz od 0:3, bez obzira u kojem smo sastavu istrčali u Širokom Brijegu. I ovo su igrači Borca koji ravnopravno konkurišu za tim i moraju da se dokazuju u svakom meču. Davno sam rekao da Borac ne smije da doživi ovakve poraze. Kako sam izveo tim tako i preuzimam odgovornost za ovaj rezultat. Ne želim da stavljam teret na igrače. Izašao sam u formaciji 4-4-2 sa željom da spriječim Široki da ima posjed i da sačuvamo loptu. To se osim u prvih 20 minuta nije desilo. Na startu nismo uspjeli da realizuje svoje šanse i bez obzira na sastav nijednog trenutka nisam vjerovao da ćemo doživjeti ovako težak poraz. Čini se da više vjerujem u pojedine igrače nego oni sami. Nije prijatno što smo doživjeli ovakav poraz pred evropski meč, ali ga moramo zaboraviti i u potpunosti se okrenuti Sutjesci- rekao je Jagodić nakon neprospavane noći.

Borac je platio ceh i neiskustvu pojedinih mladih igrača koji su napravili greške.

-Primili smo naivne golove i to je ono što me ljuti. Prvo smo napravili glup prekršaj na mjestu gdje se to ne radi a onda dozvolili da njihov najbolji skakač Radeljić ostane sam. Na to smo upozoravali igrače. Zatim slijedi i naivan prekršaj za penal. Takođe, već drugi put nam se dešava da primamo gol nakon poluvremena iako insistiram na oprezu i koncentraciji i to moramo da ispravljamo i da se više ne dešava- dodao je trener.

Jagodić je objasnio zašto je odlučio da izvede kombinovani sastav.

-Nisam želio da rizikuje sa rovitim igračima pred evropski meč. Ziljkić je povrijeđen, Vranješ i Jovanović su prošli meč igrali pod injekcijama, Lukiću i Zakariću je trebao odmor . Želja svih nas je da prođemo prvo kolo i za to se spremamo i sad su sve misli usmjerene ka toj utakmici – rekao je na kraju trener.