Ostalo

Jamajka slavi svog šampiona: Frejzer-Prajs uzela svjetsko zlato i postavila novi rekord

Jamajkanka Šeli-En Frejzer-Prajs osvojila je zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svjetskom prvenstvu u Oregonu, postavivši novi rekord šampionata uz vrijeme 10.67.

Fantastična sprinterka nadmašila je dosadašnju rekorderku Merion Džons, koja je 1999. stala na 10.70 sekundi. Frejer-Prajs je po peti put u karijeri najbolja na svjetskim prvenstvima, što još nikome prije nje nije uspijelo.

Takođe, 35-godišnja trkačica postala je i najstarija šampionka u istoriji u pojedinačnim trkačkim disciplinama.

World Athletics on Twitter: “🥇🥇🥇🥇🥇 FIVE-TIME WORLD 100M CHAMPION 🇯🇲 @realshellyannfp 🇯🇲 10.67 ‼️ CHAMPIONSHIP RECORD ‼️ https://t.co/q6zGG18olZ” / Twitter

I preostale dvije medalje u Oregonu pokupile su takmičarke sa Jamajke. Šerika Džekson bila je druga sa 10,73 sekunde, a Ilejn Tompson-Hera, osvajačica zlata na Olimpijskim igrama u Tokiju, treća u vremenu 10,81, piše Sportal.

Četvrta je bila Britanka Dina Ešer-Smit, koja je sa 10,83 sekunde postavila novi nacionalni rekord. Peta poziciju zauzela je Muđinga Kambuđi, koja nastupa za Švajcarsku (10,91). Usljedile su Aleja Hobs, Mari-Žoze Ta Lu i Melisa Džeferson.