JOKIĆ BEZ PODRŠKE Očajna igra Denvera, Finiks poveo sa 2:0 (VIDEO)

Ne zna se šta je bilo gore u igri Denvera u drugom meču plej ofa Zapadne konferencije NBA lige, napad ili odbrana.

Finiks je na svom parketu stigao do pobjede od 123:98 i tako poveo sa 2:0, od starta treće četvrtine, poslije serije domaćih 9:1, nije bilo rezultatske neizvjesnosti, a drugu polovinu zadnjeg perioda meča odigrale su rezervne postave.

Trener Nagetsa Majk Meloun se pomirio sa porazom već na startu posljednje četvrtine u kojoj nije uvodio u igru najkorisnijeg igrača ligaškog dijela sezone Nikolu Jokića.

Srpski centar je vukao svoj tim i držao ga u rezultatskom priključku tokom prvog poluvremena, ali nije imao podršku saigrača.

Za 29 minuta i 34 sekunde igre ubacio je 24 poena (8/14 za dva, 1/3 za tri, 5/6 slobodna bacanja) uz 13 skokova, šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

Po 11 poena imali su Pol Milsap i Majkl Porter Džunior koji je imao veoma loš šut (1/4 za dva, 2/9 za tri), a poen manje ubacio je povratnik u tim Vil Barton.

Tri igrača Sansa imala su dabl dabl učinak: Devin Buker je stigao do 18 poena i 10 skokova, Kris Pol je imao 17 poena i 15 asistencija, a Diandre Ejton je ubacio 15 poena uz 10 uhvaćenih lopti.

Doprinos ubjedljivom trijumfu dali su Mikel Bridžis sa 16, Džej Krauder sa 11 i Tori Kreg sa 10 poena.