Jokić i društvo zaustavljeni u Solt Lejk Sitiju, Bogdanović rekordom karijere donio trijumf Juti (VIDEO)

Nikola Jokić je bio nadomak novog tripl dabla u tekućoj NBA sezoni, ali to nije pomoglo Denveru da izbjegne poraz.

Vodeći tim Zapadne konferencije Juta Džez je u Solt Lejk Sitiju savladala Nagetse sa 127:120, a presudna je bila posljednja četvrtina.

Gosti su u taj period igre ušli sa poenom prednosti, ali su onda sa sedam izgubljenih lopti, lošim napadom i lošom odbranom dozvolili domaćem timu da dođe do trijumfa.

Srpski košarkaš je susret završio sa 24 poena (7/9 za dva, 2/2 za tri, 4/4 slobodna bacanja), 13 asistencija, devet skokova i blokadom.

Džoker je imao i pet izgubljenih lopti od kojih je jedna na 14 sekundi prije kraja meča kod rezultata 125:120.

Najefikasniji u Denveru bio je Majkl Porter Džunior sa 31, Pol Milsap je ubacio 19, Ostin Rivers 18, a Aron Gordon 10 poena.

Jutu je do trijumfa odveo raspoloženi Bojan Bogdanović koji je stigao do rekorda karijere od 48 poena uz osam ubačenih trojki iz 11 pokušaja.

Džordan Klarkson je postigao 21, Rudi Gober 14, Žorž Niang 13, a Džo Ingls 10 poena.

Boban Marjanović jke igrao dva minuta u pobjedi Dalasa nad Klivlendom od 110:90, promašio je jedini šut iz igre, a u statistiku je upisao skok.

Odlukom trenera nemanja Bjelica nije igrao za tim majamija koji je savladao Minesotu sa 121:112.