Jokićev dabl-dabl nedovoljan za Memfis: Košmar Denvera protiv glavnog konkurenta za prvo mjesto

Propuštena je velika prilika za najveći korak ka prvom mjestu na kraju regularnog dijela.

Denver Nagetsi razbijeni su na gostovanju od strane Memfis Grizlisa (112:94) i tako prekinuli niz od četiri uzastopne pobjede.

Definitivno su izabranici Majka Melouna odigrali najgoru utakmicu sezone iz koje ništa neće biti upamćeno po dobrom i Memfis se sada konačno približio ekipi iz Kolorada u borbi za prvo mjesto zapada.

Nikola Jokić utakmicu je završio sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, uz standardno odličan šut iz igre (7/11), ali na vrlo malom uzorku. Potpuno su zakazali Majkl Porter mlađi i Džamal Marej koji su iz igre kombinovano šutirali 5/23, navodi Sportal.

Na drugoj strani raspoložene Grizlise predvodio je Morent sa 23 poena, dok je pored njega ekipa Tajlera Dženkinsa imala još četvoricu dvocifrenih. U tu grupu spadaju Bruks, Tilman, Bejn, Džouns i Kenard.

Držali su se gostujući igrači u prvoj četvrtini do jednog momenta kada su u finišu iste dopustili protivniku da napravi seriju 12:3, koja je nastavljena i u drugoj dionici pa je Memfis ubrzo imao i 20 poena prednosti.

Ta razlika samo je rasla, a do poluvremena su Grizliji bili i nadomak prednosti od preko 30 poena, međutim Denver je uspio da upristoji minus i sa ogromnih -24 ode na pauzu.

Klupa domaćih nastavila je tamo gdje su stali starteri pa je tako razlika ubrzo otišla na skoro +40 tako da je drugo poluvrijeme bilo odrađivanje posla od strane Memfisa, koji je sada na skoru 36-23, dok su Jokić i ekipa i dalje uverljivo prvi sa 42-19.

Detroit – Toronto 91:95Orlando – Indijana 108:121Šarlot – Majami 108:103Njujork – Nju Orleans 128:106Memfis – Denver 112:94Filadelfija – Boston 107:110Juta – San Antonio 118:102