Jurilj i Mrkaić za nova tri boda: Borac savladao Slogu i nastavio pobjednički niz (VIDEO)

Završena je utakmica u Novom Gradu.

Borac je savladao Slogu Meridian sa 2:1 i nastavio pobjednički niz. Golove za domaćina postigli su Alen Jurilj u 17. minuti i Momčilo Mrkaić u 84. minuti. Gol za goste djelo je Luke Kulenovića u 48. minuti.

Utakmicu bolje otvaraju domaćini koji prijete već u 5. minuti preko Jove Lukića, ali Trako odlično brani njegov pokušaj. Nastavili su sa napadima crveno -plavi , a u 14. minuti promašuju nemoguće. Gajić je nakon kornera zahvatio loptu glavom koja dolazi do Alena Jurilja koji sa par metara šutira pravo u golmana, da bi mu se lopta opet odbila i na kraju završila na glavi Vojnovića koji iznenađen loptom šalje je pored gola.

Trud se isplatio u 17. minuti. Sa lijeve strane probio je Aleksandar Subić i uputio odličan centaršut u peterac gdje se najbolje snalazi Alen Jurilj i šalje loptu iza leđa Trake za vodstvo domaćina. Jurilju je ovo bio prvijenac u dresu banjalučana.

Do kraja poluvremena vrijedi istaknuti stativu Benjamina Tatara iz 35. minute, ali rezultat se nije mijenjao, te je Borac sa minimalnom prednošću otišao na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena hladan tuš za Banjalučane. Luka Kulenović u 48. minuti bježi zadnjoj liniji Borca i matira Bojana Pavlovića za poravnanje rezultata. To mu je peti pogodak ove sezone.

U 53. minuti Đurić je izašao 1 na 1 sa Pavlovićem, ali golman domaćina je uspio spriječiti potpuni preokret u Novom Gradu. Sloga je namirisala “krv” i u nastavku je mnogo bila agresivnija. Borac je u 59. minuti preko Tatara imao dobru šancu ali odbrana Sloge je blokirala njegov udarac. Isti igrač u 62. prijeti, ali Trako je još jednom siguran.

U 66. minuti bomba Kulenovića sa dvadesetak metara odlazi malo pored gola. U 69. minuti nevolja za goste. Nakon jednog starta Franko Dadić dobija drugi žuti karton i Sloga je do kraja utakmice igrala sa igračem manje.

Igrao se 80. minut kada je Vinko Marinović izveo prve izmjene na utakmici. Iz igre su izašli Ninković, Piščević i Popara, a u igru su ušli Begić, Predragović i Mrkaić.

Kada se činilo da će utakmica završiti podijelom bodova na scenu stupa Momčilo Mrkaić koji nakon odličnog ubačaja Jurilja volejom loptu šalje u gol za novo vodstvo domaćina.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Borac je ovom pobjedom stigao do 20 bodova i nalazi se na 2. mjestu, dok je Sloga ostala na 7. mjestu sa 14.

U narednom kolu Borac će na noge Sarajevu u derbiju kola, dok će Dobojlije gostovati Leotaru u Trebinju.