KAD ŠARUNAS POLUDI Trener Žalgirisa inicirao preokret za pobjedu (VIDEO)

Žalgiris je savladao Olimpijakos 83:75 na svom terenu sjajnim preokretom na kraju treće i početkom posljednje četvrtine.

Litvanski tim je gotovo 30 minuta bio u zaostatku, a trener Šarunas Jasikevičijus je u pojedinim momentima čak i nasmijao navijače svojim prikazom kako su njegovi igrači igrali u odbrani.

U nastavku mnogo bolja igra i na kraju ubedljiva pobjeda Litvanaca koji su imali dvocifrenu prednost tokom posljednjeg perioda. U pobjedničkom timu Marius Grigonis je imao 19 poena, dok je bivši član Crvene zvezde Nejt Volters dodao 14.

U timu Olimpijakosa Printezis je imao 18 poena, dok je reprezentativac Srbije Nikola Milutinov ubacio četiri.

Makabi je kao gost savladao Darušafaku 73:71, pa je i izraelski tim došao do treće pobjede u sezoni.