KAKAV KIKS Barselona dominirala pa osvojila samo bod

Fudbaleri Barselone i Kadiza odigrali su neriješeno 1:1 u meču 24. kola La Lige. "Blaugrana" je nakon ubjedljivog poraza od PSŽ-a u osmini finala Lige šampiona igrala protiv Kadiza, u meču u kojem je željela da se vrati u pobjedničku formu.

Djelovalo je kao da će joj to poći za nogom, pošto je vodila sve do 89. minuta, ali je potom praktično sama sebi oduzela bodove. Pedri je u 32. minutu iznudio jedanaesterac koji je u gol pretvorio Mesi.

Katalonci su na razne načine pokušavali da dupliraju prednost i riješe pitanje pobjednika, ali im je nedostajalo sreće i koncentracije u završnici, objavio je RTS.

Odnos u šutevima ka golu protivnika bio je 20-2 u korist Barselone, koja je imala više od 80 odsto loptu u nogama. Iako nije mogla da probije bedem rivala, Kadiz nije predstavljao nikakvu pretnju po gol Barse, pa se čekao posljednji sudijski zvižduk.

Ipak, prije njega, Lengle je nakon jednog centaršuta Kadiza u 88. minutu reagovao potpuno neshvatljivo i umjesto glavom, nogom krenuo da interveniše, čime je zakačio protivničkog fudblera i skrivio penal. Siguran sa bijele tačke bio je Fernandez u 89. minutu.