KAKAV MEČ Zvezda ponovo slavila, crveno bijeli vode sa 2:0 u seriji

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Budućnost iz Podgorice rezultatom 85:79 u drugoj utakmici finalne serije plej-ofa ABA lige.

Nakon ovog trijumfa, u meču punom preokreta, crveno-bijeli vode sa 2:0 i samo im još jedan trijumf nedostaje do odbrane titule.

Zvezda je sjajno otvorila utakmicu. Lojd je odmah na startu razigrao Noka, koji je stavio na poster Vilija Rida, pogodio još nekoliko zicera i donio crveno-bijelima prednost od 10:1.

Budućnost nije imala rješenja za razigranog Lojda i centarsku liniju Zvezde, pošto je dominacija pod košem nastavljena i kada je Kuzmić zamijenio Noka.

Na to se nadovezao sjajni Ognjen Dobrić i Zvezda je poslije prve četvrtine imala +13. Ubacili su 30 poena za 10 minuta košarke.

Na startu druge četvrtine poenima Lojda i Dobrića Zvezda odlazi na +20, a na drugoj strani su se razigrali Nikolić i Dela Vale, pa Budućnost serijom 8:0 malo smanjuje zaostatak.

Dobrić je nastavio da ”rešeta” u svom stilu i imao je 17 poena na poluvremenu, dok je sa nekoliko sjajnih poteza i Noko zaključio svoje sjajno poluvrijeme i Zvezda je imala +14.

U trećoj dionici Zvezda je postigla samo osam poena.

Ne samo da je Budućnost uspjela da se vrati u meč nego je i povela, a onda je u zavšnici, Zvezdu predvodio Dobrić, pogodio je neke značajne trojke, i crveno-bijelima donio meč loptu.

Igrač utakmice definitivno Dobrić sa 27 poena, dok je Budućnost predvodio Nikolić sa košem manje.

Treća utakmica igra se u subotu u Podgorici, a ukoliko Budućnost dobije, četvrti meč na rasporedu je u ponedjeljak.