KAKAV USPJEH Fudbaleri Sitija uništili Votford i SRUŠILI REKORD STAR 116 GODINE

Fudbaleri Mančester sitija poigrali su se sa ekipom Votforda savladaviši je sa čak 6:0 u finalu FA kupa i na taj način su ispisali istoriju osvajanjem domaće “triplete”.

Izabranici Pepa Gvardiole su nakon osvajanja Premijer lige i Liga kupa uzeli trofej i u FA kupu i tako postali prvi klub u Engleskoj koji je kompletirao domaću “tripletu”.

Osim što su, kao i uvijek, “građani” dominirali u posjedu lopte potpuno su uništili rivala ne dozvolivši mu nijednu ozbiljniju priliku da ugrozi Edersona.

A na drugoj strani terena je viđena prava rapsodija. Čudo je kako “stršljenovi” nisu primili još neki gol. Mrežu vremešnog Gomeša načeo je David Silva nakon što je izbjegao ofsajd zamku u 26. minutu i snažnim udarcem donio radost plavom dijelu Mančestera.

Vođstvo je duplirao Rahim Sterling u 38. minutu kada je, pomalo bezobrazno, loptu koja je već išla u mrežu (nakon šuta Gabrijela Žezusa) zaustavio na gol liniji i riješio da je on zakuca i dodatno potvrdi gol.

U 61. minutu viđena je prava “sitijevska” akcija kada je sijevnula kontra nakon koje se najbolje snašao Kevin de Brujne i tako već, praktično, riješio pitanje pobjednika.

Iako mu je Sterling “oteo” gol u prvom poluvremenu Gabrijel Žezus je ipak uspio da upiše ime na semafor u 68. minutu nakon slične akcije kao i kod trećeg pogotka. U međuvremenu izabranici Pepa Gvardiole su promašili sijaset prilika, pa je Votford mogao da bude srećan što je tada gubio “samo” 4:0.

Ipak, da pravda, donekle, bude zadovoljena pobrinuo se Sterling koji je odlično ispratio akciju Bernarda Silve i na drugoj stativi samo podmetnuo nogu kako bi “bubamara” opet prešla gol liniju Gomeša, a englesko krilo je i dva minuta prije kraja bilo precizno pa je tako bivši igrač Liverpula upisao het-trik.

Zanimljivo je da su izabranici Pepa Gvardiole oborili rekord i postali tek treći tim koji je dao šest golova u finalu FA kupa nakon Blekburna (1890. godina) i Burija (1903.).

Foto EPA/NEIL HALL

Pored Sitija, ovom rezultatu najviše može da se raduje ekipa Vulverhemptona, koja će zahvaljujući tome što se Votford nije dokopao FA kupa, otići u kvalifikacije za Ligu Evrope.