KAKVA DRAMA BiH slavila u Letoniji

Košarka reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je krenula u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope. Na gostovanju su savladali Letoniju nakon velike drame 62:61, a domaći tim je u finišu dva puta šutirao za pobjedu i promašio. Loptu je uhvatio Edin Atić i to je bio kraj nadanja Letonaca iako je on promašio bacanja.

FOTO FIBA

Prvi meč kvalifikacija donio je puno preokreta. Letonija je bolje otvorila meč i nakon prve dionice je vodila 21:17, ali je BiH napravila seriju 10:0 i došla do prednosti. Međutim, puno izgubljenih lopti i pogođeni šutevi donijeli su domaćem timu preokret. Napravili su u jednom periodu 15:3  i opet prešli u vođstvo.

Letona je u trećoj četvrtini živjela na šutu za tri poena i stekla je dvocifrenu prednost ali je na startu posljednjeg perioda BIH uzvratila.

Naime, domaći tim je čak sedam minuta bio bez poena, pa je BiH serijom 14:0 došla do prednosti 60:53. Crnu seriju domaćih prekinuo je Martins Laksa trojkom. Letonija je napravila seriju 8:0 prešla u vođstvo a onda je Adin Vrabac pogodio za trijumf.

Edin Atić je imao 15 poena u pobjedničkom timu dok je Miralem Halilović dodao 13, a Aleksandar Latić 10 poena.