KAKVA DRAMA Lenard u POSLJEDNJOJ SEKUNDI donio pobjedu i FINALE Torontu, Marjanović bez minutaže (VIDEO)

Dramatična završnica desila se u odlučujućoj sedmoj utakmici polufinala plej-ofa Istočne konferencije NBA lige, a na kraju je Toronto savladao Filadelfiju sa 92:90 i tako trijumfom od 4:3 zakazo meč sa Milvokijem.

Reptorsima je, kod rezultata 90:90, pšreostalo 4,2 sekunde za napad, lopta je stigla do Kavaja Lenarda koji je šutirao sa zvukom sirene, a lopta je poslije dugo nećkanja i četiri kontakta s obručom prošla kroz mrežicu.

Lenard je bio najefikasniji igrač susreta sa 41 poenom, Serž Ibaka je dodao 17, Paskal Sijakam je stigao do 11 poena i isto toliko skokova, poen manje je postigao Kajl Lauri, a doprinos pobjedi dao je i Mark Gasol sa 11 skokova.

Kod Siksersa Džoel Embid je uz 21 poen imao 11 uhvaćenih lopti, Džej Džej Redik je ubacio 17, Džimi Batler 16, Tobajas Heris 15 uz 10 uhvaćenih lopti, a Ben Simons 13 poena. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio priliku u ovoj utakmici.

Prvi meč između Milvokija i Toronta biće odigran u noći između srijede i četvrtka.