KAKVA DRAMA U RIMU Hrabri Kecmanović nije uspio protiv Švarcmana

Miomir Kecmanovi nije uspio da se plasira u drugo kolo Mastersa u Rimu. On je u prvom kolu poražen od Dijega Švarcmana sa 2:1 (6:2, 3:6, 7:6) u meču koji je trajao dva sata i 45 minuta.

Dijego Švarcman je bolje ušao u meč protiv Kecmanovića, a u prvom setu viđena je prava revija brejkova, čak šest.

Poveo je Argentinac sa 2:0, ali je odmah Kecmanović uspio da vrati jedan brejk. U naredna tri gema viđena su još tri vezana brejka što je Švarcmanu donijelo vođstvo od 4:2 nakon čega je Argentinac još jednom Miši oduzeo servis i dobio prvi set sa 6:2.

Nije ovo mnogo poremetilo Kecmanovića koji je uspio da se vrati u meč. Kecmanović je bio siguran u nastavku, u drugom setu je došao do brejka za vođstvo od 4:3, a potom je u narednom gemu spasio četiri brejk lopte. Novi brejk Mišo je osvojio u devetom gemu za pobjedu pd 6:3.

Treći set bolje otvara teniser iz Srbije, uz brejk prednsoti dolazi do vođstva od 3:0 ali Švarcm,an uspijeva vratiti brejk. Uspjela su oba igrača sačuvati svoj servis, a onda je Kecmanović pri 5:4 došao do dvije brejk i meč lopte, međutim Švarcman je uspio da se spasi i izjednači na 5:5, a potom dođe do brejka za vođstvo od 6:5. Sačuvao je MIša mirnoću i uspio da iskoristi treću brejk loptu za izjednačenje na 6:6.

Taj brejk je otvoren sa dva mini brejka, a onda je Švarcman sa još dva oduzeta servisa poevo sa 6:3, nakon čega je isoristio prvu meč loptu.