KAKVA ŠTETA Zvezda promašila pobjedu, pa kažnjena u produžetku (VIDEO)

Kakva šteta! Crvena zvezda je propustila veliku šansu da savlada Zenit i uključi se u borbu za Top 8. Međutim, loš napad u ključnim momentima donio je produžetak u kojem je Zenit iskoristio svoje prednosti i slavio 80:76.

Ruski tim je dominirao u skoku, odlično su zaustavili udvajanjima Nikolu Kalinića, dok je u napadu Beron bio faktor iznenađenja asistencijama.

Sjajan meč su odigrali Crvena zvezda i Zenit. Beograđani su odlično krenuli u odbrani, u napadu su bili raspoloženi Nejt Volters i Ostin Holins i domaći tim je došao do 18:10.

Međutim ulazak Bilija Berona je sve promijenio. Bivši igrač Zvezde je pogađao, zatim je asistirao i bio je tvorac preokreta ruskog tima koji je napravio seriju 19:3, pa je prva četvrtina završena vođstvom ruskog tima 29:21.

Beograđani su uspjeli da u drugom dijelu opet uhvate priključak, a opet je tome značajno doprinijela dobra defanziva. Zvezda je u trećoj četvrtini odigrala sjajnu odbranu. Rusi su u tom periodu postigli samo šest poena pa je domaći tim nošen sjajnom podrškom prešao u vođstvo. Imali su na startu posljednjeg dijela Beograđani i plus 9 (59:50), ali Bili Beron je nastavio šutersku rapsodiju.

Tri minuta prije kraja Zenit je došao do izjednačenja 65:65. Pri rezultatu 67:67 dosuđena je nesportska lična greška. Mitrović je pogodio oba slobodna bacanja a Volters nije uspio da pogodi za tri poena.

Imali su Beograđani opet napad za pobjedu a Volters se odlučio na šut za tri poena, mada je imao i nekoliko boljih rješenja i trebao je da ide na prodor. Zvezdi je u finišu nestalo i daha jer je u ključnim momentima na parketu bila ista petorka koja se osjetno potrošila.

U produžetku je Zvezda odigrala bez jasne ideje u napadu a Zenit je preko Mikija i Lojda došao do prednosti. Beograđani su odigrali brzopleto u pojedinim trenucima i za to su kažnjeni.

Bili Beron je protiv bivšeg kluba ubacio 25 poena, dok su kod Zvezde najefikasniji bili Nejt Volters sa 21, te Ostin Holins sa 15 poena.