KAKVI PREOKRETI Asvel šokirao Efes, Alba Fenerbahče

Kakav preokret Asvela! Francuzi su nadoknadili minus 19 i nanijeli poraz Efesu u dramatičnom finišu 75:73.

Kris Džons je imao 16 poena u pobjedničkom timu, dok Turcima nije pomogla ni odlična partija Vasilija Micića koji je na kraju ubacio 24 poena.

Odlučujući koš postigao je Kostas Adetokumbo zakucavanjem poslije ofanzivnog skoka na 12 sekundi do kraja, da bi u posljednjem napadu Efesa Larkin promašio trojku za pobjedu, pa je turski tim bez pobjede.

Alba je takođe savladala Fenerbahče nakon preokreta. Imali su minus 10 u drugoj četvrtini ali su u posljednjem periodu razbili četu Aleksandra Đorđevića i došli do pobjede 84:70. Turski tim je primio čak 57 poena u nastavku. Da Silva je ubacio 22, a Lo poen manje. U turskom timu De Kolo je postigao 15.

Preokret je viđen i u Kazanju. Uniks je nadoknadio minus 16 i na kraju savladao Bajern 73:70. Ruski tim je pokrenuo Lorenzo Braun, a uspjeli su da naprave serijuA 27:5 za osam minuta.

Ajzea Kenan je imao 21 poen, dok je Lorenzo Braun dodao 17 u pobjedničkom timu. Kod Bajerna je najefikasniji bio Darun Hilijard sa 17 poena uz sedam skokova dok je Ognjen Jaramaz imao 11.

CSKA je kod kuće dobio Zenit 77:67, pa sada oba tima imaju skor 2-1. Izvrstan je bio Tornike Šengelija sa 33 poena  i osam skokova.

Kod Zenita je najefikasniji bio bivši igrač Crvene zvezde Džordan Lojd sa 19 poena.