KATAR SRUŠIO TRADICIJU Ekvador nanio prvi poraz domaćinu na otvaranju

Ekvador je sjajno krenuo na Mundijalu. Na krilima kapitena Enera Valensije koji je postigao dva gola savladali su domaćina Katar 2:0 i osvojili prva tri boda. Ovo je prvi poraz domaće selekcije u istoriji na otvaranju Mundijala.

Južnoamerička selekcija je u prvom dijelu bila puno bolja, taktički i tehnički je pokazala da je kvalitetnija od rivala i to je krunisala golovima.

Ekvador je pogodio već u trećoj minuti ali je gol Valensije poništen zbog nedozvoljene pozicije. Ipak, veoma brzo u 16.minuti kapiten je izborio penal.Al Šib je oborio napadača i Orsato je pokazao na penal, koji je sigurno izveo upravo Valensija.

Napadač Ekvadora je sjajno reagovao i u 32.minuti kada je pogodio za 2:0. On je odlično skočio na ubačenu loptu i savladao golmana domaćin. U nastavku je ekipa iz Južne Amerike sigurno čuvala svoju prednost i nije dozvolila domaćinu Mundijala da opasnije zaprijeti.

Muntari je u 86.minuti mogao da donese prvi gol Kataru na Svjetskim prvenstvima.

KRAJ

Pet minuta će se još igrati na ovoj utakmici

86.min -Muntari je pokušao da lobuje golmana Ekvadora. Prva velika šansa za domaćina Mundijala.

75.min Afif je pokušao iz daljine i poslao je loptu visoko preko gola.

70.min Miran period utakmice u kojem nema uzbuđenja. Ekvador strpljivo čuva prednost koju je stekao u prvom dijelu.

64.min -Katar ne uspijeva da zaprijeti rivalu. Južnoamerička selekcija u potpunosti kontroliše meč.

55.min -Ibara je bio u dobroj prilici, Al Šif napokon odbranio . nema promjene rezultata.

Zanimljivo Ener Valensija je strijelac pet posljednjih golova Ekvadora na Svjetskom prvenstvu. On je tako u društvu Gerda Milera.

Nastavljen je premijerni meč na Mundijalu.

45.min – Igraće se pet minuta sudijske nadoknade. Ekvador ima sigurno vođstvo, a Katar je zaprijetio tek u sudijskoj nadoknadi.

32.min -Odbrana Katara je još jednom loše reagovala. Ener Valensija je još jednom pogodio za 2:0. Glavom je zatresao mrežu domaće selekcije nakon ubacivanja.

29.min -Kaisedo je zaradio prvi žuti karton na meču.

15.min Ekvador je izborio jedanaesterac. Ener Valensija je ušao u šesnaesterac i golman domaćih ga je oborio. Ovaj igrač je preuzeo odgovornost i GOOOOOL.

Napadač Ekvadora postaje prvi strijelac na ovogodišnjem Mundijalu.

Intervencija iz VAR sobe. Poništen je gol južnoameričke selekcije. Prema pravilima dva igrača moraju da budu iza golmana u ovakvoj situaciji.

Ekvador je postigao gol. Valensija je pogodio nakon samo tri minuta. Odlično se snašao u šesnaestercu domaće selekcije.

Predsjednik FIFA Đani Infantino se obratio gledaocima i poželio uspješan Mundijal svima.

Katar i Ekvador su autsajderi grupe A, s tim što su Ekvadorcima – kao objektivno trećoj snazi – šanse bitno porasle onog momenta kada su Senegalci ostali bez Sadija Manea. Holandija ostaje broj jedan na papiru.

Uvertira u Svjetsko prvenstvo baš i nije bila najbolja, pa je britanski Dejli mejl prije dva dana objavio da je Katar pokušao da podmiti sedmoricu igrača Ekvadora koji bi pomogli da domaćin pobijedi. I to rezultatom 1:0… Spekuliše se i da je ponuđena cifra od čak 7,4 miliona dolara.

Katar i Ekvador će se sastati na “Al Bajtu”, drugom stadionu u Kataru po veličini (kapacitet 60 hiljada mjesta). Na “Al Bajtu” će se odigrati osam mundijalskih utamica – serija počinje danas, završava se polufinalnim duelom 14. decembra.

Katar je prvi put na Mundijalu i totalna je napoznanica. Sančes je 42. selektor Katara od 1969. godine, a samo četvorica njih su rođeni Katarci. Prije A tima je vodio mlađe selekcije, praktično je tvorac nacionalnog tima.

Dugo je Ekvador bio na udaru fudbalskih sudova, još od kada su završene južnoameričke kvalifikacije. Čileanci su, naime, tražili da Ekvadorci budu izbačeni sa Mundijala zato što je za njih nastupao Bajron Kastiljo, za kojeg tvrde da je Kolumbijac. Ekvador je na kraju djelimično kažnjen od strane Suda za sportsku arbitražu, a Fudbalski savez odlučio da Kastilja ne povede na Mundijal.