KATASTROFA KECMANOVIĆA Izbacio ga 221. igrač na svijetu (VIDEO)

Srpski teniser Miomir Kecmanović izgubio je od Amerikanca Aleksandra Kovačevića sa 2-0 u setovima na turniru u Seulu.

Kecmanović je doživio debakl u prvom kolu turnira iz serije 250, pošto je 221. teniser svijeta od njega bolji bio sa 6:4, 6:4.

Dvadesettrogodišnji srpski teniser je potvrdio da se nalazi u lošoj formi, pošto mu je ovo četvrti poraz u posljednjih pet mečeva.

Malo poznati Kovačević oslobodio se pritiska poslije samo nekoliko gemova, ali je za to vrijeme morao da spasi čak četiri brejk lopte.

Kecmanovićeve protraćene šanse koštale su ga u završnici seta, pošto je nakon apsolutne dominacije na servisu i dva izgubljena poena u četiri gema izgubio svoj servis, a samim tim i set.

Drugi set je počeo praktično isto kao prvi i Kovačević je morao da spasi pet brejk lopti, ali je na kraju posustao.

Napravio je Kecmanović brejk, došao do 4:2, a onda doživeo katastrofu.

Četiri gema je nanizao 24-godišnjak iz Amerike i time ostvario ubjedljivo najveću pobjedu u karijeri, te zakazao duel drugog kola u Seulu sa boljim iz okršaja Tseng – O'Konel, piše B92.