KLASIKO PRIPAO MADRIĐANIMA Real drugi put u sezoni savladao Barselonu

Fudbaleri Real Madrida su savladali Barselonu u okviru u 30. kolu španske La Lige sa 2:1.

“Kraljevski klub” je tako po drugi put pobijedio u Klasiku ove sezone, a sa nova tri boda prestigao je Katalonce i sa utakmicom više izjednačen je sa gradskim rivalom Atletikom na vrhu tabele.

U 13. minutu Benzema je iskoristio dobro dodavanje Lukasa i na sjajn način, petom, poslao loptu u prvi ugao.

Već u 28. minutu Kros je uputio udarac iz slobodnog udarca, lopta je zakačila dva gostujuća igrača i završila u mreži.

Real je kraj susreta dočekao sa igračem manje pošto je u 90. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Kazemiro, a prvu javnu opomenu dobio je minut ranije.

Mingeza je u 61. minutu smanjio zaostatak poslije centaršuta Albe, a najozbiljniju šansu za izjednačenje Barsa je propustila u posljednjim sekundama meča kada je Moriba pogodio prečku.

Madridski timovi imaju po 66, a Katalonci su trenutno na 65 bodova.