BASKONIJA UBJEDLJIVA Treći uzastopni poraz Zvezde u Evroligi, Top 8 sve dalje

Košarkaši Crvene zvezde su doživjeli ubjedljiv poraz na gostovanju Baskoniji u okviru 26. kola Evrolige – 71:56. Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda španskog tima nad Beograđanima, a druga u tekućoj sezoni.

Već u prvih 20 minuta bilo je vidljivo da su domaći igrači u boljem ritmu i na veliki odmor se otišlo s njihovom prednošću od 11 poena 39:28.

U trećoj četvrtini beogradski tim, na čijoj klupi nije bilo bolesnog trenera Dragana Šakote, u nekoliko navrata je uspio da zaprijeti i priđe na pet poena zaostatka, ali su u finišu ovog perioda igre domaći igrači serijom od 6:0 opet otišli na plus 11.

Nerezonskim šutevima i bezidejnoma igrom u posljednjoj četvrtini igrači Zvezde su pomogli domaćinu da dođe do vrijedne pobjede u borbi za Top 8, a najveća prednost iznosila je 21 poen.

S druge strane, Crvena zvezda se trećim uzastopnim porazom za još jedan korak udaljila od plasmana u drugu fazu takmičenja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Tornike Šengelija sa 18, Šejvon Šilds je dodao 15, a Erik Majkl 10 poena. Kod Zvezde Vladimir Štimac je ubacio 13, Kevin Panter 12, a Lorenco Braun 10 poena.

• Valensija – Fenerbahče (21)

Plasman: Anadolu Efes 23-3, Real Madrid 20-6, Barselona 20-6, Makabi 18-8, CSKA 17-9, Panatinaikos 14-12, Valensija 12-13, Himki 11-14, Fenerbahče 11-14, Milano 11-14, Olimpijakos 11-15, Baskonija 10-16, Žalgiris 10-15, Crvena zvezda 10-16, Lion 9-16, Alba 9-17, Bajern 8-18, Zenit 7-19.