KONAČNO POBJEDA IGOKEE Slavlje u Zagrebu na krilima Rašada Vona

Košarkaši Igokee pobijedili su Cibonu u Zagrebu u utakmici 10. kola regonalne ABA lige rezultatom 91:66, a ovo im je druga pobjeda u sezoni i tek prvi trijumf na gostujućem terenu.

Poslije početnog vođstva Igokee nakon koševa Gagića (3:0) domaći tim je prešao u vođstvo i u prvoj četvrtni kontrolisao je rezultat, a u jednom momentu vodio je i sa sedam poena viška (15:8), ali je Igokea do kraja ovog perioda uspjela da se približi na tri poena manjka (20:17).

Održavala je Cibona prednost u drugoj dionici do jedan minut i 51 sekund do kraja, a onda je uslijedila serija Aleksandrovčana od 7:0 za vođstvo od 39:38.

Mnogo bolje i agresivnije u odnosu na prvo poluvrijeme Aleksandrovčani su ušli u drugo poluvrijeme pa su nakon tri i po minute došli do sedam poena viška 48:41, ukupna serija Igokee u ovom trenutku iznosila je 16:3. Igokea je na tri i po minuta do kraja treće četvrtine imala 14 poena viška, a onda je nakon primljenog koša Von pogodio trojku za Igokeu za pus 15.

Sjajna treća četvrtina obezbijedila je Igokei mirnu završnicu i drugu pobjedu u sezoni.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Rašad Von koji je postigao 24 poena, a Đorđe Gagić postigao je 18. Katić, Bundović i Novačić u dresu Cibone postigli su po 10 koševa.