KORAK KA FINALU Junajted u drugom dijelu "razbio" Romu, Džeko džaba pogodio

Mančester Junajted je napravio veliki korak ka finalu Lige Evrope nakon što je sjajnim drugim poluvremenom savladao Romu 6:2, dok je Viljareal propustio šansu da ostvari ubjedljiviji trijumf nad Arsenalom (2:1).

Mančester Junajted je poveo u devetoj minuti. Sjajno dodavanje Kavanija iskoristio je Bruno Fernandeš, koji je potkopao loptu i poslao je u mrežu. Šest minuta kasnije Roma dolazi do izjednačenja. Pelegrini je bio siguran sa penala. Nakon toga potpuni preokret. Edin Džeko je imao lagan zadatak. Kapiten BiH je bio na pravom mjestu i pretvorio asistenciju Pelegrinija u gol.

U nastavku je uslijedio odgovor Junajteda. Odmah na startu Edison Kavani je iskoristio dodavanje Fernendeša i donio izjednačenje. Urugvajac je zatim postigao i drugi gol za 3:2 da bi Bruno sa penala, Pogba i Grinvud šokirali Romu i donijeli veliku prednost Englezima. Junated je odigrao odlično drugo poluvrijeme u kojem je kaznio sve greške gostiju.

Viljareal je za pola sata došao do značajne prednosti, a Arsenal je djelovao veoma loše. Prvo je u petoj minuti Trigueros sjajno prima loptu u šesnaestercu i pogodio je za vođstvo, da bi se u 29. Raul Albiol najbolje snašao nakon kornera.

Arsenal je u nastavku ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti zaradio Deni Sebaljos. Međutim engleski tim je uprkos tome uspio da smanji, i to iz penala koji je realizovao Pepe.