KORAK KA OPSTANKU Mega trojkama slomila Igokeu

Mega je napravila veliki korak ka opstanku nakon što je u 20. kolu pobijedila Igokeu 87:76 sjajnom serijom 14:0 u posljednjoj četvrtini. Tim iz Srpske nije postigao poen u posljednjih pet minuta.

Mega je u prvoj četvrtini itekako znala da kazni loš napad Igokee. Aleksandrovčani su imali čak sedam izgubljenih lopti, pa je domaći tim to iskoristio da dođe do dvocifrene prednosti 30:18 i to laganim poenima iz kontre.

Na startu drugog dijela domaći tim je došao i do maksimalnih plus 19 (37:18), a onda je uslijedila serija Igokee. Gosti iz Republike Srpske su napravili 9:0 i smanjili zaostatak (37:27) a držali su domaće tri minuta bez poena. Ipak, mučenje domaćih prekinuo je Edin Atić, pa je domaći tim na odmor ipak otišao sa plus 9 (49:40).

Mega je u trećem dijelu preko Cerovine uspjela da se opet odlijepi sjajnim šutem za tri poena (7 od 15 u tim momentima) i da ode na 54:40. Ipak, gosti se nisu predavali i smanjili su zaostatak a zatim uspeli da pređu i u vođstvo 64:63.

Igokea je imala svoje šanse kada je na pet minuta prije kraja došla do 76:73. Međutim uslijedila je serija Mege koja je sjajnim šutem za tri poena napravila seriju 14:0 i došla do 87:76, čime je došla do značajnog trijumfa.

Kendrik Peri je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 19 poena, dok je Edin Atić dodao 16. U timu Igokee Đorđe Gagić je ubacio 21 poena, a Kinan Evans 19 poena.