Košarkaši Igokee poraženi u Laktašima, Cedevita slavila u neizvjesnoj završnici

Košarkaši Igokee poraženi su od Cedevite rezultatom 78:75 u utakmici 18. kola regionalne ABA lige, i to u izuzetno neizvjesnoj završnici.

Prva četvrtina

Cedevita je utakmicu otvorila serijom 5:0, koševima Kuka i Stipanovića, a nakon tri minuta Igokea dolazi do izjednačenja koševima Lešića i Lukovića za 5:5. Imala je Cedevita poslije koša Stipanovića polovinom prvog perioda ponovo tri koša prednosti, ali je Luković, koji je u prvih pet minuta postigao sedam od ukupno devet koševa za domaći tim, držao Igokeu u igri.

Period od dvije i po minute bez koša prekinuo je Ramljak za vođstvo Cedevite 12:9, ali je odmah na drugoj strani uzvratio Radivojević, da bi Kuk sa četiri vezana poena donio gostima pet poena viška (16:11). Lešić i Džeret pogađaju u dva vezana napada za Igokeu, koja je imala nekoliko prilika da pređe u vođstvo ali su loš procenat šuta i nekoliko početničkih grešaka kažnjeni serijom tima iz Zagreba od 4:0 u posljednjim trenucima prvog perioda, pa je Igokea na prvi odmor otišla sa manjkom od šest poena (21:15).

Druga četvrtina

Cedevita svoju seriju nastavlja i na otvaranju druge dionice koševima Kuka za vođstvo od 23:15, a prve poene za domaći tim postiže Luković (23:17). Do najubljedljivije prednosti od početka, 26:17, Cedevita stiže nakon koša i dodatnog bacanja Kuka.

U narednom napadu Igokea je nastavila sa lošim šutem sa vanjskih pozicija što ponovo kažnjava Cedevita i nakon dva i po minuta igre u drugoj četvrtini odlazi na plus 10 (27:17). Uslijedio je period igre koš za koš do rezultata 31:21. Prvu trojku za Igokeu je postigao Vuk Radivojević na dva minuta i 40 sekundi do poluvremena, a nakon nakon ovog koša domaći tim prišao je na osam poena manjka (34:26).

Poslije dobre odbrane Vuk Radivojević je sa još dva poena dodatno smanjio prednost, ali Ramljak odmah seriju Aleksandrovčana prekida trojkom, a dva poena dodaje i Žganjec za novih plus 11 (39:28). Gosti, koji su dobili drugi period sa 19:13, na poluvrijeme su otišli sa plus 12 (40:28).

Treća četvrtina

Drugo poluvrijeme Cedevita otvara trojkom Ramljaka za do tog trenutka maksimalnih plus 15 (43:28), a odmah u narednom napadu odgovara Vuk Radivojević trojkom sa osam metara. Nakon koševa Lukovića Igokea prilazi na minus 10 (43:33). U naredna dva napada pogađaju prvo Kuk za Cedevitu, a potom Luković za Igokeu sa (46:35).

Na polovini treće četvrtine Kuk je dobio drugu tehničku grešku čime je za ovog košarkaša Cedevite susret bio završen. Sa linije slobodnih bacanja pogađa Vuk Radivojević, a iz narednog posjeda Radivojević ide na liniju slobodnih bacanja i smanjuje na minus sedam (41:47). Seriju Igokee nastavlja Sava Lešić nakon kontranapada za minus pet (48:43), a nakon trojke Adamovića Aleksandrovčani na 2:55 do kraja prilaze na minus jedan poen (51:52).

Ipak do kraja ovog perioda Cedevita je ponovo povećala na plus pet (59:54).

Četvrta četvrtina

Na otvaranju posljednje dionice pogađa Adamović za prilazak na plus četiri (61:57), a onda i Sava Lešić dodaje poene za (61:59). U posljednoj četvrtini proradio je i Anđušić, koji je svoju seriju počeo sa tri poena za 66:63. Polovinom posljednje dionice Kobs promašuje trojku, a Igokea kreće po vođstvo. Nisu Aleksandrovčani bili precizni, a u narednom napadu Stipanović nakon dva ofanzivna skoka pogađa uz dodatno bacanje za novih plus četiri, da bi poslije još jednog bacanja Ramljaka došli i na plus pet.

Pogodio je u narednom napadu Anđušić trojku, za 72:70, a na dva minuta i tri sekunde do kraja utakmice Ramljak dobija tehničku grešku. Filip Adamović pogađa tri bacanja nakon čega Igokea dolazi u vođstvo 73:72. Uslijedio je napad Cedevite, a potom i bacanja Pulena, koji je samo jednom precizan za izjednačenje (73:73).

Vuk Radivojević je promašio trojku sa osam metara na isteku napada, a onda Kobs u narednom napadu, minut i 15 sekundi prije kraja, pogađa za vođstvo gostiju. Dvije prilike imala je Igokea da pređe u vođstvo; prvo je promašio Adamović, a potom je loš pas dao Anđušić.

Na 13,9 sekundi do kraja Milošević je napravi faul i poslao Katića na liniju slobodnig bacanja. Ovaj prvi put nije precizan, a drugi put pogađa za plus tri (76:73). Dragan Nikolić je pozvao tajm aut, napravljena je akcija za Anđušića, koji nije pogodio na 7,4 sekunde do kraja, a u nastavku je na liniju slobodnih bacanja išao Edo Murić koji pogađa dva bacanja. U narednom napadu poentira i Danilo Anđušić za konačnih 78:75.

Najefikasniji na meču bio je Marko Luković sa 22, dok je Kuk predvodio Cedevitu sa 17 poena.

Nakon ovog poraza Igokea ima skor od 6 pobjeda i 12 izgubljenih mečeva, dok je za Cedevitu ovo bio 13. trijumf.