KOŠARKAŠI SPARSA PRVI FINALISTA KUPA BIH Zrinjski pao u Laktašima

Košarakaši Sparsa plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine pošto su u polufinalu pobijedili Zrinjski iz Mostara rezultatom 79:64

Bolje je tim iz Sarajeva otvorio utakmicu i već nakon 20 minuta nagovijestio da će doći do pobjede u ovom meču, a na poluvremenu je prednost Sparsa iznosila 19 poena (21:40). Nastavio je tim iz Sarajeva u istom ritmu i u trećoj dionici, a najveću prednost imao je u 24. minutu kada je vodio sa 27 poena (56:29). Međutim, uzvratio je tim iz Mostara serijom 22:7 i na otvaranju poslednje dionice smanjio vođstvo Sparsa na jednocifren broj poena, međutim, Mostarci nisu imali snage za potpun preokret.

Sparse je predvodio Fahrudin Manjgafić sa 18 poena dok je najefikasniji kod Zrinjskog bio Milićević sa 17 koševa.

Sparsi će se sutra za trofej boriti protiv pobjednka meča Igokea Mladost koji se igra od 19:30 časova. Fonale je na rasporedu sutra od 17 časova.