KOSTIĆ GLAVNI ADUT Ajntraht i Rendžers u borbi za trofej i Ligu šampiona

Fudbaleri Ajntrahta i Rendžersa boriće se u Sevilji za trofej u Ligi Evropa i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Za Ajntraht će to biti prilika da osvoji prvi evropski trofej u više od 40 godina, a za Rendžers šansa za prvu titulu u nekom evropskom takmičenju u poslednjih 50 godina.

Trijumf u drugom po rangu evropskom takmičenju donosi i automatski plasman u grupnu fazu Lige šampiona sljedeće sezone.

-Za Ajntraht, za navijače, za klub, za igrače bi bila najvažnija stvar ikada”, rekao je trener njemačkog kluba Oliver Glazner, za sajt UEFA- To ima izuzetan značaj, veliki značaj i zato ćemo dati sve od sebe da se vratimo kući sa trofejom i provedemo jednu ili dvije noći slaveći sa našim navijačima.

Tim iz Frankfurta pokušava da postane treći neporažen tim koji je osvojio titulu u eri Lige Evrope, poslije Čelsija 2019. i Viljareala 2021. godine. Njihov glavni adut biće Filip Kostić.

-Svaki tim koji dođe do finala je to zaslužio jer je to dugačak put. Morate da dobijete mnogo mečeva. Rendžers je eliminisao dva jaka kluba iz Bundeslige. To pokazuje da su veoma dobri i da su spremni za nemački fudbal, tako da očekujem izjednačeno i teško finale rekao je Glazner.

Biće to prvo evropsko finale za tim iz Frankfurta otkako je pobijedio Borusiju Menhengladbah 1980. godine u njemačkom finalu Kupa UEFA. Rendžers je bio blizu evropske slave kada je igrao u finalu Kupa UEFA 2008. godine, ali je izgubio od Zenita iz Sankt Peterburga. Škotski klub traži svoj prvi evropski trofej otkako je osvojio Kup pobjednika kupova 1972. godine.

UEFA je zatražila od navijača bez ulaznica da ne putuju u Španiju na finale i upozorila na opasnosti kupovine karata na sekundarnom tržištu. Više od 40.000 mjesta biće dostupno na stadionu “Ramon Sančes Pishuan”, ali je svakom klubu dodijeljeno oko 10.000 ulaznica.

-Kada si u nokaut fazi, to je sve ili ništa, a karakter mojih igrača je izvanredan”, rekao je trener Rendžersa Đovani van Bronhorst i dodao -Biti u mogućnosti da pobijedimo jake protivnike je zaista dobro, tako da imamo karakter da igramo ovo finale, imamo kvalitet, a imamo i vjeru. To je najvažnije, imati vjeru da možeš da pobijediš.