KOZARA IDE DALJE Glišić odbranio penal za četvrtfinale

Fudbaleri Kozare izborili su plasman u četvrtinale Kupa Republike Srpske. Oni su nakon boljeg izvođenja penala savladali Slobodu Novi Grad 6:4.

U regularnom dijelu rezultat je bio 1:1 a zanimljivo da su i tu golovi postignuti sa penala. Prilikom izvođenja penala junak meča bio je Pavle Glišić koji je zaustavio udarac Ahmeta Palića, dok su svi izvođači u domaćoj ekipi bili precizni.

Kozara je povela na startu drugog dijela. Tada je mladi Sergej Govedarica uspješno realizovao penal. Izjednačenje je došlo u samom finišu meča. Tada je Sloboda izborila penal, a odgovornost je preuzeo Miloš Galini  pogodio pa su nakon toga putnika u narednu fazu odlučili penali.

Inače u tim Kozare se vratio kapiten Boris Raspudić nakon duge pauze zbog povrede dok je šansu dobilo nekoliko mladića među kojima je prve minute u seniorskoj konkurenciji zabilježio Pavle Glišić koji je postao i junak ekipe.

Plasman u narednu rundu su ranije obezbijedili Radnik Bijeljina, Ljubić Prnjavor, Krupa, Leotar, Podrinje, Zvijezda 09, Sloga Doboj.