KRAJ BAJKE Francuska deklasirala Hrvatsku u polufinalu Evropskog prvenstva

Rukometašice Hrvatske poražene su rezultatom 30:19 od reprezentacije Francuske u polufinalu Evropskog prvenstva.

Utakmica je počela dosta dobro po Hrvatice koje su rano povele golom Larise Kalaus, ali je već u narednom napadu Francuska izjednačila.

Još dva puta je Hrvatska uspela da povede, sa 2:1 i 3:2, a poslije pogotka Mačijević usledio je potop reprezentacije Hrvatske.

Tokom narednih 20 minuta postigle su samo dva gola, dok je Francuska postigla čak 12 pogodaka u tom periodu i na poluvreme otišla sa velikih 15:5 i već tada je bilo jasno da će se hrvatska bajka na ovom prvensvu završiti bez finala.

Definitivno smo gledali dosta bolji rukomet u drugih trideset minuta, ali je Francuska pokazala zbog čega spada među najbolje reprezntacije na svijetu.

Za razliku od prvog poluvremena, u drugom su Hrvatice aktivno učestvovale u igri i uljepšale ovo polufinale. Francuska na kraju ubedjiva sa 30:19 odlazi u finale, a protivnika saznaje kasnije večeras kada snage budu odmjerile Norveška i Danska.

Sa po 4 gola istakle su se Lakabre, Enze Minko, Zadi i Niakate. Na drugoj strani, po tri gola imale su Ježić, Krsnik i Blažević.