ĐOKOVIĆ - NORI 3:1 Novak je u finalu Vimbldona: Nori pao poslije dva i po sata

Novak Đoković je u finalu Vimbldona.

Srpski teniser je sa 3:1, po setovima 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 savladao Britanva Kamerona Norija za dva sata i 36 minuta igre.

Iskoristio je Nole prvu set loptu u meču, a u nedelju će se protiv Nika Kirjosa boriti za odbranu trofeja.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

Tok meča:

ČETVRTI SET Đoković – Nori 6:4

Gotovo je!

5:4 – Nori ostaje u životu, ali Novak servira. Srbin je nadomak finala Vimbldona.

5:3 – Srpski teniser je 12. as udarcem stigao do velike prednosti, za ulazak u finale mu treba jedan gem.

4:3 – Britanac izvači zadnje atome snage kako bi produžio meč. Srbin je na servisu i sve se pita njega.

4:2 – Ne da Novak Britancu ni gram šanse. Bez izgubljenog poena je završio svoj gem i to as udarcem.

3:2 – Nori spasio četiri brejk lopte. Najduži gem u meču. Novak i dalje ima komociju jednog oduzetog servis gema.

3:1 – Nole siguran opet. Na svoj servis je izgubio jedan poen i zadržao brejk prednosti.

2:1 – Nori pokazuje zube. Uzeo je gem bez izgubljenog servisa.

2:0 – Sada sve izgleda lako za Novaka. Bez izgubljenog poena dobio je svoj servis.

1:0 – Iskoristio je Novak prvu brejk loptu u prvom gemu četvrtog seta, napravio je Britanac grešku.

TREĆI SET Đoković – Nori 2:1

6:2 – Idemooo! – Novak je sve bliži finalu Vimbldona. Siguran je bio na svoj servis.

5:2 – Produžio je Britanac gem, sada je 5:2 za Srbina.

5:1 – Nastavlja Novak put ka finalu, Nori servira za ostanak u setu.

4:1 – Britanac nema rješenja za Noletovu igru. Srbin sada ima dva brejkaa prednosti, iskoristio je prvu šansu da oduzme servis rivalu natjeravši gaa na grešku.

3:1 – Petim i šestim as udarcem Nole je poveo sa 3:1 u trećem setu.

2:1 – Zastao je Đoković i dozvolio rivali da donbije svoj servis “sa nulom”.

2:0 – Iako je loše servirao Novak je uzeo drugi gem trećeg seta, Norija izdaju udarci, strpljenje, sreća…

1:0 – Stvari dolaze na svoje mjesto. Đoković je iskoristio treću brejk loptu i poveo u trećem setu.

DRUGI SET Đoković – Nori 1:1

6:3 – Na drugi servis Nole je iskoristio prvu set loptu natjeravši rivala na grešku, Biritanac je poslao loptu u aut i sada je 1:1.

5:3 – Nole je konačno stigao do brejka. Iskoristio je prvu od dvije prilike i sada servira za izjednačenje u setovima.

4:3 – Đoković opet vodi.

3:3 – Novak je propustio dvije brejk lopte, Britanac ima malo grešaka i koristi propuste Srbina.

3:2 – Dobar gem za Srbina, izgubio je jedan poen, ali je ostale dobio prilično sigurno.

2:2 – Odužio se četvrti gem drugog seta, Nole je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio.

2:1 – Noleta služi servis veoma dobro, a poslije toga je siguran, sada opet vodi. Potrebno mu je da “nađe igru” na servis rivala

1:1 – Izjednačio je Nori, mada je Novak imao 30:30, ali Britanac je bio siguran.

1:0 – Sa nulom je dobio Đoković prvi servis gem, da li je to najava preokreta.

PRVI SET Đoković – Nori 0:1

2:6 – Završen je prvi set, Britanac je malo griješio, a iskoristio je sve kikseve srpskog tenisera. Odlučujući gem je dobio prilično sigurno.

2:5 – Novak je i treći put izgubio svoj servis. Kameron na pragu osvajanja prvog seta.

2:4 – Novak je uzeo prvi poen, međutim poslije toga je uslijedila serija britanskog igrača. Srbin mnogo griješi.

2:3 – Novak je napravio nekoliko grešaka i dozvolio novi brejk rivalu.

2:2 – Ne da Nori novi brejk, izjednačeno je.

2:1 – Stvari dolaze na svoje mjesto, Nole je izgubio prvi poen, a zatim napravio tri asa, te dobio četvrti i poveo po prvi put.

1:1 – Uzvratio je Novak brejk iskoristivši prvu brejk loptu.

0:1 – Nije dobro počelo, Nole je dozvolio protivniku da napravi brejk.

Počeo je meč, Novak prvi servira.

Novak ima šansu da osvoji 21. titulu na najvećim turnirima i tako priđe Rafaelu Nadalu na “minus jedan”.

Pobjednik duela Đoković – Nori u finalu će da igra protiv Nika Kirjosa kom je Nadal predao meč zbog povrede.