KORAK DO LIGE ŠAMPIONA Zvezda rutinski savladala Pjunik i čeka Makabi

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Pjunika sa 0:2 i tako se sa ukupnih 7:0 plasirali u plej of Lige šampiona, gdje ih očekuje dvomeč sa Izraelskim Makabijem.

Igrao se 30. minut kada je dosuđen prvi penal za Zvezdu, ali je neprecizan bio Katai, da bi minut prije kraja prvog poluvremena u 44. minuti Kanga bio precizan sa bijele tačke i doveo Zvezdu u vodstvo. Konačnih 0:2 postavio je Milan Pavkov koji je u 60. minuti na odličan centaršut Gobeljića zakucao loptu u mrežu gostujuće ekipe i riješio sve dileme oko pobjednika.

KRAJ. Crvena zvezda je savladala Pjunik 0:2 i plasirala se u plej of.

90+ Min – Igraće se još 3 minuta sudijske nadoknade.

90. Min – Solidan pokušaj Mladenovića, ali lopta odlazi pored Borjanovog gola

88. Min – Nema promjene rezultata, Zvezda polako privodi utakmicu kraju.

82. Min – Dobar slobodan udarac, ali Borjan po ko zna koji put na pravom mjestu.

81. Min – Biće novi korner za domaćina.

79. Min – Žuti karton za Dragovića. Bića slobodan udarac za ekipu Pjunika.

77. Min – Nova izmjena. Iz igre izlazi strijelac prvog gola, Kejlor Kanga, a u igru ulazi Slavoljub Srnić.

74. Min – Šansa za Pavkova, ali mu je udarac izblokiran.

70. Min – Bukari izlazi iz igra, a na terenu je Mustafa.

69. Min – Velika šansa za Bena. Izašao je jedan na jedan sa golmanom i promašio ali sudija je podigao zastavicu za ofsajd.

68. Min – Neprecizan udarac iz daljine ka Borjanovom golu.

66. Min – Velika šansa za Juričića, ali nestvarna odbrana Borjana. Biće korner za domaćina.

63. Min – Eraković izlazi, a umjesto njega Nikola Stanković, dok Kataija mijenja Ben.

62. Min – Izmjena u domaćem timu, igru napušta Otubanjo, a u igru ulazi Marjan Radeski.

60. Min – Gooool! Milan Pavkov zakucava loptu glavom u mrežu i to je 0:2. Odličan centaršut Gobeljića sa desne strane i još bolja realizacija Pavkova koji je između dvojice igrača najbolje se snašao i postigao pogodak.

56. Min – Lopta je kod domaćina koji pokušava doći do izjednačenja.

53. Min – Sudija je dao znak da se utakmica nastavi.

52. Min – Prekinuta je utakmica u Jerevanu zbog ulaska nekolicine navijača na teren.

49. Min – Prvi udarac u drugom poluvremenu, probao je Juričić, ali lopta odlazi daleko pored gola Crvene Zvezde.

46. Min – Počelo je drugo poluvrijeme, Sanogo je izašao iz igre a na terenu je Stefan Mitrović.

Na meču u Jerevanu prisutno je oko 150 najvjernijih navijača Crvene Zvezde popularnih “Delija”

Završeno je prvo poluvrijeme u Jerevanu. Crvena Zvezda golom Kange u 44. minuti vodi sa 0:1.

45+ Min – Igraće se još 4 minuta sudijske nadoknade.

44. Min – Goool. Kanga je postigao pogodak sa bijele tačke.

43. Min – Nakon kornera, reaaguje VAR i to je novi penal za Zvezdu.

41. Min – Nova šansa za goste, udarac Kangve je izblokiran, biće novi korner za Zvezdu.

40. Min – Pavkov pokušava glavom iz teške pozicije, ali lopta odlazi preko gola.

34. Min – Loš udarac Žunjinja. lopta odlazi daleko preko gola.

33. Min – Pjunik napada, a prvi žuti karton na utakmici dobio je Eraković, evo dobre šanse za domaćine da promjene rezultat.

29. Min – Katai promašuje jedanesterac.

28. Min – Nakon VAR konsultacija, dosuđen je jedanesterac za ekipu Zvezde.

26. Min – Kakva šansa! Zvezda prijeti iz kornera udarcem Milunovića, ali golman domaće ekipe maestralno brani.

24. Min – Napad Jerevana, odličan udarac Juričića, ali još bolja intervencija Borjana.

21. Min – Za sada je sve u redu sa kapitenom Crvene Zvezde.

19. Min – Milan Borjan se žali na povredu. Dok se ukazuje pomoć, igrači su otišli po osvježenje.

14. Min – Prvi udarac ka golu Pjunika uputio je Katai, ali šut je bio neprecizan i odlazi daleko pored gola.

10. Min – Mreže miruju, borba se odvija na sredini terena, za sada bez pravih prilika.

4. Min – Prvi udarac na utakmici uputili su igrači Pjunika, ali šut je otišao daleko preko gola.

3. Min – Faul na sredini terena u korist crveno – bijelih.

1. Min – Počela je utakmica u Jerevenu. Domaćini prvi kreću sa centra.

Crveno bijeli dolaze sa velikom prednošću jer su u Beogradu slavili 5:0. Na ovom meču u sastavu neće biti Milana Rodića, Mirka Ivanića i Aleksandra Pešića.

U tim se nakon duže vremena vraća Seku Sanogo.

Trener Dejan Stanković odlučio se za ovu postavu

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Gobeljić, Kangva, Sanogo, Katai, Bukari, Kanga, Pavkov.

Pjunik: Bučnev, Harutjunjan, Gonzales, Avagjam, Bratkov, Kočjuk, Dašjan, Žuninjo, Juričić, Otubanjo, Kovalenko.

Pobjednik ovog duela ide na boljeg iz meča Apolon – Makabi Haifa (prvi meč 0:4).