Tenis

KRAJ ZA ĐEREA Propustio mnogo šansi za drugo kolo u Melburnu

Laslo Đere završio je nastup na Australijan openu u prvom kolu pošto je poražen od Kanađanina Denisa Šapovalova sa 3:1 7:6 (3), 6:4, 3:6, 7:6 (3).

Đere je propustio veliku priliku već na startu meča jer je napravio brejk u prvom gemu susreta.

Potom je spasio tri brejk lopte, a onda prokockao dvije set šanse nakon čega je Šapovalov preokrenuo set za 1-0.

Uslijedio je neizvestan drugi set u kojem su teniseri sigurno servirali, ali Šapovalov koristi jednu od retkih prilika i u sedmom gemu stiže do odlučujućeg brejk.

Ipak, ovo nije demoralisalo Đerea koji se budi u trećem setu i novim ranim brejkom se vraća u život, ovaj put uspjevši da odoli rivalu.

Đere gubi servis u šestom gemu četvrtog seta, a onda šokira rivala sa dva uzastopna brejka i preokret nakon spasene meč lopte.

Dobija šansu da servira za 2-2, ali podliježe pritisku pa Šapovalov stiže do taj-brejka u kojem nijednom nije ispustio servis pa prolazi dalje.

U drugom kolu ga čeka Južnokorejac Sunvu Kvon koji je posle preokreta u pet setova savladao Danca Holgera Runea sa 3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 6:2.