KRAJ ZA LAJOVIĆA Kudla ide na megdan Đokoviću

Dušan Lajović je završio učešće na US openu u drugom kolu. Denis Kudla je nakon Janka Tipsarevića eliminisao i drugog srpskog tenisera Dušana Lajovića, a u trećem kolu ga očekuje Novak Đoković.

Amerikanac je slavio sa 3:1 (7:5, 7:5, 0:6, 6:3). Kudla je po gotovo identičnom scenariju dobio prva dva seta. Nakon što su ona tenisera napravili po brejk , domaći takmičar je dva puta u 12 gemu napravio brejk i došao do sigurnog vođstva.

Lajović se u trećem setu vratio, odigrao odlično u polju i na kraju dobio treći set sa maksimalnih 6:0.  Činilo se da će se srpski teniser u potpunosti vratiti u meč.

Na startu četvrtog seta Dušan je propustio brejk loptu. To kao da je uticalo na njegovo samopouzdanje i zatim dozvolio je Amerikancu četiri brejk šanse. U osmom gemu je izgubio servis i Kudla je poveo 5:3.

Zatim je na svoj servis domaći teniser imao čak šest meč lopti. Lajović se borio, spasio pet lopti ali ne i šestu pa je Kudla izborio duel protiv Novaka Đokovića.