KRAJ ZA LAJOVIĆA Srpski teniser poražen na startu US opena

Srpski teniser Dušan Lajović završio je nastup na US Openu, pošto je u prvom kolu izgubio od Egora Gerasimova iz Bjelorusije sa 6:1, 4:6, 6:4, 6:4.

FOTO JASON SZENES/EPA

Bio je ovo njihov prvi međusobni susret, a bjeloruski teniser poslije dva i po sata borbe izašao je kao pobjednik.

Od starta je bilo vidljivo da će Lajović imati puno problema. Bjelorus je ekspresno poveo sa 5:0 i mirno priveo set kraju. Već u prvom gemu drugog seta napravio je novi brejk i tu prednost čuvao sve do rezultata 4:3, kada je uslijedio najbolji period igre Lajovića .

Tek nakon 15 gemova Srbin je napravio prvi brejk, a odmah i drugi za izjednačenje na 1:1. Lajović je vezao 5 gemova, poveo sa 1:0 na početku trećeg seta, a onda su uslijedili problemi. U narednom servis gemu spasao je tri vezane brejk lopte, ali je Gerasimov došao do novog brejka i tu prednost pretvorio u vođstvo od 2:1 u setovima.

Lajović je imao brejk loptu u osmom gemu četvrtog seta, pri vođstvu Gerasimova od 4:3, nije je iskoristio i morao je da položi oružje u prvom odmjeravanju snaga sa teniserom iz Belorusije.