Srbija slavila 4:1 i plasirala se u Ligu B

Srbija je osvojila prvo mjesto u grupi i plasirala se u Ligu B. U odlučujućem meču savladali su Litvaniju 4:1. Nakon lošeg prvog dijela, u drugom su “Orlovi ” slavili ubjedljivo, a briljirao je Andrija Živković asistencijama.

FOTO TANJUG/AP

Četa Mladena Krstajića je igrala bez nekoliko glavnih igrača (Kolarov, Matić, Tadić) a izborila je plasman i u baraž za Evropsko prvenstvo preko ovog takmičenja. Naravno, ako to ne uspije kroz kvalifikacije.

Nakon lošeg prvog dijela, ulazak Prijovića je razmrdao ekipu koja je postigla dva gola, a nakon greške Rajkovića Litvanci su zaprijetili. Ipak u samo tri minuta Prijović i Ljajić rješavaju sve dileme i donose toliko željeni trijumf.

87’ Izmjena u Litvaniji. Jankunas mijenja Žulpu koji je postigao autogol.

85’ Prijović u ofsajdu. Napadač “orlova” koji je preokrenuo tok utakmice i donio puno energije našao se u nedozvoljenoj poziciji.

82’ Nova izmjena u timu Srbije . Aleksić ulazi umjesto Ljajića.

77’ Fejsa mijenja Lukića u timu Srbije.

Foto Tanjug/AP

74’ Adem Ljajić rješava sve dileme oko pobjednika. Izašao je sam pred golmana i lob udarcem povećavao prednost na 4:1. “orlovi” su pred osvajanjem prvog mjesta u grupi.

71’  Sjajan centaršut Živkovića, Prijović najviši u skoku i glavom postiže novi gol. Srbija vodi 3:1 i sad će mnogo lakše ući u finiš utakmice. Nakon stative, napadač grčkog PAOK se upisao i u strijelce a unio je živost u igru domaćeg tima. Sve pohvale idu i Živkoviću koji je učestvovao u sva tri gola Srbije.

69’ Matulevičijus mijenja Vorobasa u timu Litvanije

67’ Odlična akcija Srbije. Ljajić je petom ostavio loptu Mitroviću koji je šutirao pored gola. Period nešto boljeg tempa na ovoj utakmici.

63’ Litvanija smanjila na 1:2. Lošu reakciju Rajkovića kaznio je Petravičijus. Ovo je prvi gol Litvanaca na gostovanjima u Ligi nacija. Dosad su pogađali samo na svom terenu.

58’  Mitrović za 2:0. Živković je uposlio napadača koji povećava prednost i postaje najbolji strijelac u Ligi nacija. Ovo je 23. gol napadača Fulama za reprezentaciju Srbije.

Foto A.Dimitrijevic/RAS SRbija

54’ Prvi žuti karton. Gidvainis

51’- Srbija vodi !Nakon kornera Milenković pokušao da dođe do lopte a Žulpa zatresao sopstvenu mrežu.

49’- Prvi pokušaj Srbije u nastavku. Ljajić je poslao loptu preko gola.

46’- Počelo drugo poluvrijeme. Prijović mijenja Gaćinovića.

45’-Kraj prvog poluvremena ! Domaći tim razočarao i iako je imao jalovu terensku inicijativu nisu uspjeli da ugroze gol rivala, dok su gosti imali dvije prečke.

40’-Period u kojem se bukvalno ništa značajnije ne dešava na terenu. Veoma loša partija Srbije, koja ne zna kako da probije “bunker” Litvanaca.

32’ Sjajna šansa za Litvance ! Još jednom Rajković zaustavlja udarac i potom lopta pogađa prečku.

31’-Ljajić u sjajnoj šansi, no šalje loptu paralelno sa gol linijom gdje nije bilo njegovih saigrača.

30’- Sjajna odbrana Predraga Rajkovića. Litvanci opasno zaprijetili iz kontre i šutirao je Petravičijus.

26’-Saša Lukić iz izgledne pozicije šutira loše i pravo u golmana Litvanije Šetkusa. Za sada Gaćinović i Rodić prave probleme odbrani gostiju.

20’-Prva opasnost pred golom gostiju. Milan Rodić probio po lijevoj strani ubacio u šesnaesterac, ali defanzivci Litvanije intervenišu ispred Mijata Gaćinovića.

16’-Prvi korner za Srbiju. Bez opasnosti po gol Litvanije, odbrana gostiju dobro interveniše.

10’-Litvanci nešto opasniji, iako nije bilo pravih prilika na utakmici.

5’- Rastrzana igra oba tima na startu meč, koju otežava veoma natopljen teren u Humskoj.

1’- Počeo meč u Humskoj.

U odsustvu Kolarova i Matić kapiten Srbije na meču protiv Litvanije je Antonio Rukavina.

Glavni sudija je Kristo Tohver (Estonija)

Stadion u Humskoj za sad veoma loše popunjen. Na tribinama teško da će biti i oko 2.000 gledalaca.

Foto A. Dimitrijević/RAS Srbija

Mladen Krstajić, selektor fudbalske reprezentacije Srbije opet je promiješao sastav za odlučujuću utakmicu posljednjeg kola Lige nacija protiv Litvanije. “Orlovi” će u meč odluke krenuti bez kapitena Aleksandra Kolarova, zatim povrijeđenog Nemanje Matića i Dušana Tadića.

Umjesto njih u početnoj postavi su Rodić, Lukić i Živković.

Startni tim: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Živković, Ljajić, Gaćinović, Mitrović.Na klupi su: Vasiljević, Jovanović, Miletić, Spajić, Vuković, Kolarov, Fejsa, Tadić, Aleksić, Radonjić, Prijović i Jović.

Litvanija će igrati u sastavu: Šetkus – Baravikas, Girdvainis, Januševskis, Slavickas – Žulpa – Petravičijus, Sirgedas, Vorobjovas, Kazlauskas – Černih.